Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Козацькому роду нема переводу!

Козацькому роду нема переводу!

Минулої суботи на базі педуніверситету ім. Б.Хмельницького відбувся відкритий чемпіонат Мелітополя з українського рукопашу «Спас», присвячений пам’яті загиблих героїв АТО. Свої вміння та навички демонстрували більше 140 спортсменів різного віку

 

Змагання в рамках відкритого чемпіонату міста з українського рукопашу «Спас» пам’яті героїв АТО зібрали найсильніших спортсменів з Мелітополя, Запоріжжя і Запорізької області, усього 15 команд. Честь нашого міста захищали вихованці клубів «Спас-Честь» (тренер Віталій Радченко), «Центр-Альфа» (тренер Іван Самсонов) і «Спас-Переможець» (тренер Євген Прядко). Також медалі виборювали вихованці секції карате під керівництвом Андрія Жлорняка. Змагання проводилися за правилами українського рукопашу «Спас».  Учасники змагалися в колоритному українському національному одязі – шароварах, вишиванках або в футболках з емблемами клубів. Спортсмени продемонстрували відмінні результати.

Варто зазначити, що Спас – набагато більше, ніж бойове мистецтво. Це - ціла філософія і культура нашого народу. сеукраїнська федерація «Спас» має 7 напрямків діяльності: Насамперед – це спорт. І це не тільки рукопаш «Спас» як вид спортивного єдинобор­ства. Це ціле багатоборство: національні види боротьби («штовхач», «навхрест», «на поясах», козацьке фехтування на шаблях, кінна підготовка, тощо). Це також всебічна підготовка козака-воїна, бойова культура українського народу. Але якщо брати за мету виховання воїна, то слід стояти на принципах українського лицарства. Тобто не найманець, а лицар - захисник народу, держави, правди, совісті. Про все це знають і прихильники «Спасу».

Всеукраїнська федерація «Спас» створена у 2005 році. Це симбіоз громадських організацій, які поєднані між собою, у 12 областях України  - Запорізька, Січе­славська, Київська, Миколаївська, Херсонська та інші.  Там працюють школи, де навчають «Спасу». Загалом, в Україні  Спасом займаються понад  5 тисяч дітей.   Насправді вікових обмежень немає: є «спасівці» від трьох до 70 років. Є й дівчата-козачки. В основі «Спасу» стоїть не виховання спортсмена, а виховання здорової людини, здорового майбутнього покоління.