Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Освіта реформується

Освіта реформується

В Мелітополі повним ходом йде підготовка батьків та їх дітей, що навчаються у школах до змін, які чекають на них у найближчі декілька років. В рамках реформування системи освіти навчальні заклади міста будуть розділені на декілька категорій, що призведе до того, що частині учнів доведеться змінити школу. Спочатку про такі зміни сповістили батьків учнів початкової 17 школи, яких будуть переводити у першу школу. Зараз черга дійшла до дітей та учнів початкової ланки 19-го ліцею, яких вже готують до переведення у 23 школу

 

У найближчі декілька років в Мелітополі усі загальноосвітні начальні заклади будуть розділені на декілька категорій – в одних будуть здобувати освіту і отримувати знання учні перших-дев’ятих класів, у інших, так званих профільних, – учні 10,11 та 12 класів.

Однією з перших повністю перейде на навчання учнів старших класів ліцей №19, який невдовзі стане ліцеєм академічним. Саме з цієї причини з 1 вересня 2019 року усі початкові класи цього закладу переведуть до 23-ої школи, що розташована біля залізничного вокзалу. Аби продемонструвати умови, створені у 23-тій школі після реконструкції на 26 мільйонів гривень, батьків учнів 19-ого ліцею запросили на збори до 23-ї школи. Цей навчальний заклад з недавніх пір вважається одним з найсучасніших за своїм матеріальним оснащенням. Після того, як батьки ознайомилися з презентацією школи і взяли участь у екскурсії, вони забажали отримати від чиновників з управління освіти відповіді на запитання, що їх хвилювали.

Крім того, батьки висловили занепокоєння тим – чи будуть спеціальні програми, за якими їх діти навчалися у 19-ій гімназії, продовжені і у 23-ій школі. Одним з найважливіших питань було і транспортне. Директор ліцею №19 Світлана Мельник, яка не приховувала свого хвилювання через майбутні зміни, висловила сподівання, що реформування без сумніву піде на користь дітям.  

Між тим, як висловилася головна освітянка міста Ірина Щербак – реформування – це процес невідворотній. Тому мелітопольцям залишається змиритися з такими нововведеннями, підготуватися самим і підготувати до цього своїх дітей.