Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Пиляти дерева – не саджати

Пиляти дерева – не саджати

Члени виконавчого комітету сьогодні не тільки квартири роздавали своїм колегам по роботі у органах місцевого самоврядування, а й ухвалили низку інших питань. До речі, сьогоднішнє засідання, якби не одне питання, могло б закінчитися за 10 хвилин. Це до того – яким є коефіцієнт корисної дії та відповідних премій деяким членам виконавчого комітету за роботу у 12,5 тисяч гривень кожному. Каменем спотикання у спокійній роботі стало питання знесення дерева на проспекті 50-ти річчя Перемоги, яке заважає власникові магазину робити ремонт фасаду

 

Як пиляти дерева, обрізати чи омолоджувати – чиновники, що направляють на виконання своїх робіт своїх підлеглих, нікого не питають. Час від часу різних районах міста люди помічають співробітників приватної фірми, що «полюють» на дерева, які можна підкоригувати. Гілки та стовбури вивозяться у невідомому напрямку. Як би люди не захищали насадження, опалення пелетами у приватних котельнях, що належать деяким чиновникам виконкому, ніхто не відміняв, а отже, скоріш за все, шукати залишки дерев треба саме там.

На засіданні члени виконкому мали проголосувати за знесення однієї тополі. Начальник відділу виконкому з благоустрою та екології Олексій Громико намагався переконати присутніх у тому, що за знесене дерево місто отримає чималі кошти. На цьому ж засіданні виконкому затверджувалася нова відновлювальна вартість знесених зелених насаджень. Відтепер вона становитиме від 6 до 32 тисяч гривень. За тополю, що просили знести, місто отримає 8 тисяч.

Коли дерева пиляються співробітниками приватної фірми у приватному секторі, жодної комісії чи робочої групи влада не створює, принаймні, обстеженням масово вирублених дерев ніхто не займається. У даному випадку задля обстеження одної тополі було створено робочу групу, яка дійшла висновку, що дерево таки аварійне.

Необхідність омолодження дерев підтримав заступник мера Іван Федоров. Між тим, як зазначив на противагу йому Генадій Шанін, дерева зносяться найчастіше великі й відносно здорові, а висаджуються тоненькі саджанці, частина яких не доживає до наступного року.

У підсумку вирок тополі «спиляти» члени виконавчого комітету винесли десятьма голосами «за», Світлана Бойко утрималася, а Генадій Шанін демонстративно проголосував «проти» того, аби доля дерев вирішувалася через їхнє знесення.