Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Як у районі учні харчуються

Як у районі учні харчуються

Питання організації харчування учнів в навчальних закладах Мелітопольського району в усі роки турбувало не тільки керівництво відділу освіти райдержадміністрації, а й сільських голів всіх населених пунктів Мелітопольщини. У квітні 2018-го року в районі склалася така ситуація, що через дефіцит коштів в районному бюджеті учні 1-4-х класів могли залишитися без повноцінного гарячого харчування. Тоді до вирішення цієї проблеми підключилися сільські голови

 

Нагадаємо, у 2018-му році у сільських школах за кошти районного бюджету з розрахунку 10 гривень на день  харчувалися і молодші школярі, і діти-пільговики. Грошей катастрофічно не вистачало, а отже, міркували депутати, якщо навіть залишити по 10 гривень на одного учня, то до кінця фінансового року у бюджеті необхідно буде додатково відшукати 1 мільйон 700 тисяч гривень. Тому було запроваджено практику співфінансування витрат, що дало змогу збільшити вартість харчування учнів 1-4-х класів з 10-ти до 15-ти гривень.

Сергій Селевич (голова Мелітопольської РДА): «Завдяки субвенції сільських рад вартість харчування учнів Астраханської, Семенівської, Данило-Іванівської загальних шкіл 1-3 ступеню, Новенської та Садовської школи 1-го ступеню з 1-го січня 2019-го року збільшилася з 15-ти до 25-ти гривень. Це є прикладом для інших. В 2018 році завдяки спільним зусиллям районної влади та сільських рад для організації харчування дітей дошкільного і шкільного віку введені в роботу їдальні Астраханської загальної школи, Промінівської загальної школи 1-2 ступеню. В цих закладах освіти проводиться 3-разове гаряче харчування».   

 У 2017-му році з районного бюджету також виділялися кошти з розрахунку 10 гривень на дитину. Окремі сільські ради самостійно виділяли додаткові фінанси на харчування дітей на своїх територіях. Всього у районі їх було в той час 300 і харчувалися вони у 11-ти шкільних їдальнях, у 17-ти школах їдалень взагалі не було. Незважаючи на труднощі, які щороку виникають з харчуванням школярів, і депутатський корпус, і районна влада, і представники влади на місцях знаходять шляхи вирішення проблеми, розуміючи те, що у жодному разі не варто позбавляти дітей харчування.