Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Хто відповість за померлих птахів та тварин

Хто відповість за померлих птахів та тварин

Біля смт. Кирилівка отруїлися та загинули десятки тварин та сотні птахів. Це першими помітили Азовські мисливці. Що саме призвело до масової загибелі живності, дивіться у наступному сюжеті

 

Першими на сполох забили охоронці систем польового поливу після того, як у лісосмугах неподалік від села Лиманське вони знайшли десятки загиблих ворон, шпаків, фазанів та куріпок. Було зрозуміло, що птахи померли зовсім нещодавно. Крім того місцеві жителі помітили, що помирати стали не тільки птахи, а й собаки і навіть лисиці.

 7-го березня місцеві мисливці стали свідками лиха. На місці події вже наступного дня вони встановили, що трупи тварин та птахів у своїй більшості знаходяться у лісосмугах біля полів, що засіяні рапсом. Також мисливці знайшли і імовірну отруту - зерно пшениці зеленого кольору, яке за звичай застосовують для боротьби із дрібними шкідливими гризунами. Отже, чоловіки зателефонували до поліції і на місце масової загибелі тварин виїхали співробітники Кирилівського підвідділу Мелітопольського відділу поліції. Вони зафіксували факт отруєння птахів та тварин, знайшли і зерно зеленого кольору, яке вилучили з місця подій.

 В свою чергу мисливці написали клопотання на ім’я кирилівського селищного голови Івана Малєєва, у якому повідомили, що мертві тварини та птахи знайдені біля полів, орендованих ТОВ «Приморський» і не тільки біля Кирилівки, а й на інших територіях Якимівського району. Мисливці попросили розібратися із ситуацією та допомогти виявити причину загибелі птахів та тварин. Зі свого боку Іван Малєєв запевнив, що зробить усе можливе, щоб задовольнити клопотання мисливців та виявити порушника і після цього проінформувати громадськість про результати та дії керівництва громади щодо винуватців цих подій.

 Про події під Кирилівкою місцеві мисливці повідомили в Українське товариство мисливців та рибалок у обласне Управління Держспоживслужби та викликали Якимівську ветеринарну службу. Спеціалісти ветслужби вже проводять власне розслідування. За словами голови Азовського первинно-мисливського колективу Романа Сердяєва, такі випадки масового отруєння птахів на мисливських угіддях громади трапляються не вперше. Він стурбований тим, що отруту використовують безконтрольно, а отже, вона може нанести смертельної шкоди не тільки тваринам та птахам, а й людям, які на них полюють.