Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Як, де і кому можна тимчасово змінити місце голосування

Як, де і кому можна тимчасово змінити місце голосування

Важливий кожен голос. На виборах Президента, які відбудуться 31-го березня, мають право проголосувати усі громадяни України, у тому числі і внутрішньо переміщені особи та мешканці окупованих територій. Як їм це зробити – дивіться у нашому сюжеті

 

На сьогоднішній день у Мелітополі зареєстровано 2,5 тисячі внутрішньо переміщених осіб і 500 – у Мелітопольському районі. Вони мають реєстрацію у Донецькій, Луганській областях або на окупованих територіях, але фактично мешкають за новими адресами. Згідно українського законодавства,  на загальнонаціональних виборах, тобто виборах Президента та парламентських виборах за партійними списками мають право тимчасово змінити місце голосування без зміни виборчої адреси.

 Анастасія Перепелиця (радниця Мінсоцполітики у Запорізькій області): «До 25-го березня звернутися до реєстру виборців. Окрім паспорту інші документи не треба. Посвідчення дається тільки на одну дату, якщо другий тур, то треба брати ще раз. Ось покажу вам, це моє посвідчення».

 Окрім внутрішньо переміщених осіб тимчасово змінити місце голосування можуть і інші виборці, які у день голосування  перебуватимуть не за місцем прописки, а саме: у відрядженні, на військовій службі тощо. Але для цього треба надати документ, який підтверджує необхідність зміни місця голосування.

 Євген Зюзін (начальник відділу ведення держреєестру виборців Мелітопольського виконкому): «Документ треба надати. Це може бути або квиток, або довідка з санаторію, з військової частини. Звернутися можна і до нас, і у той відділ, де особа буде перебувати».

 Наразі посвідчення для тимчасової зміни місця голосування  у Мелітопольскому відділі держреєстру виборців отримали 350 осіб. Голова громадської організації «Альянс нових мелітопольців» Марина Лях закликала усіх внутрішньо переміщених осіб отримати посвідчення та взяти участь у виборах президента.

 Марина Лях (голова ГО «Альянс нових мелітопольців»): «Усі прийдіть та проголосуйте».

 Отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування можна у відділі ведення держреєстру виборців. Він знаходиться у міськвиконкомі, на вулиці Грушевського,5, кабінет 19. Телефон 42-26-45. Додаткову інформацію можна отримати на сайті держреєстру виборців www.drv.gov.ua