Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Небо, що поєднує: журналіст Дмитро Комаров разом з авіаторами встановлює рекорд України

Небо, що поєднує: журналіст Дмитро Комаров разом з авіаторами встановлює рекорд України

Поєднати приємне з корисним, привернути увагу до малої авіації і встановити при цьому рекорд України – це цілком можливо. А ще коли поряд з авіаторами відомий журналіст та мандрівник – це приємно вдвічі. 6 квітня на аеродромі Корсак у Приазов”ї мелітопольці, чиє життя пов’язане з небом та літаками, зустрічали своїх колег та давніх друзів, таких самих пілотів, а також знімальну групу програми «Світ навиворіт» - автора та ведучого Дмитра Комарова та оператора Олександра Дмитрієва

 

 Це той самий Дмитро Комаров, який щовихідних розповідає про свої подорожі у джунглі Амазонки, до племен-  канібалів, про мегаполіси, тощо. Поруч з ним – оператор Олександр Дмитрієв. Пілот маленького літака «Адвєнтік», обраного для встановлення рекорду України, відомий авіатор Ігор Табанюк, з ним – другий пілот Андрій Блінов. Усіх їх об’єднали небо, любов до літаків, бажання намагання привернути увагу до малої авіації і ще при цьому встановити рекорд України: облетіти країну по усьому периметру за три дні, і не просто облетіти, а здійснити приземлення-зльоти на кожному з 34 аеродромів.  

 Ігор Табанюк (авіатор): «Ми хотіли взяти усе разом – і до авіації привернути увагу, і рекорд здійснити, і показати це. Діма – зірка. Я шукав спосіб прилетіти, це була також і задача зустрітися з друзями, з Балицькими я підтримую стосунки».

 Авіаційну частину, каже Ігор Табанюк, він взяв на себе, а ось задля того, аби про таку незвичну подорож дізналося якомога більше людей, – він запросив доєднатися мандрівника, журналіста і улюбленця глядачів Дмитра Комарова. Окрім того, що Дмитро багато мандрує сам, має у цьому величезний досвід, нещодавно він сам захопився авіацією, а отже, разом з пілотами долучився до місії – привернути увагу до літаків та повернути значущість малій авіації, яка в Україні є на досить належному рівні.

Дмитро Комаров (журналіст): «Не усе так погано, як усі думають, в Україні 80 сертифікованих аеродромів, а було 450. Можна ще відновлювати, аби діставатися з будь-якої точки».

 Дмитро Комаров каже, що в усьому світі мала авіація досить популярна. За 50 умовних одиниць, наприклад, у Бразилії можна замовити авіа-таксі. Те, що на авто можна подолати за години, небом – за десятки хвилин.

 Дмитро Комаров (журналіст): «Це не таке дороге задоволення, як вважають. Якщо не закладати надприбутки, все ок. Цессна працює на 95 бензині, «їсть» як джип. Якщо не мати надприбутків, можна такий транспорт запускати. Для країни це великі можливості: медицина, рятувальники, сільське господарство, військові цілі, ліквідація пожеж, розвідка щоб не вирубали ліси. Маса корисних функцій».

 Дмитро погоджується, що більшість аеродромів малої авіації приватні. Аеродром Корсак, куди вони сіли на «Адвентіку», належить родині військових льотчиків Балицьких, які підтримують малу авіацію, усі пілотують літаки і також беруть безпосередню участь у розвитку малої авіації в Україні. Вони гостинно зустріли і гостей, і своїх давніх друзів.

 Євген Балицький (військовий льотчик): «Ми завжди раді бачити і аматорів, і людей, що мають відношення до авіації, тим паче такі імениті, як Ви. Ми докладаємо зусилля для того, аби розвивати аеродром, щоб він працював, запрошуємо до себе літати».

 Дмитро Комаров (журналіст): «У вас дуже непогано, великі можливості для людей, що мешкають поряд. А якщо і море, так це взагалі. Політати над морем – це фантастика. Найкращі мої польоти – над горами і над морем».

 Головний мандрівник країни виглядав дещо втомленим, адже до Приазов’я, за два дні, екіпаж вже зробив 23 зльота й посадки, взнаки дається турбулентність, між тим, справа того варта. Цієї ж думки і пілот Ігор Табанюк.

 Ігор Табанюк (авіатор): «Цим перельотом я всіх поєднав, ми усі пораділи, піднялися у повітря, я радію також, що гарну справу роблю – поєдную людей і дарую задоволення».

 Гості дуже довго спілкувалися з присутніми на аеродромі, фотографувалися, дітей більше цікавили закадрові моменти зйомок програми «Світ навиворіт», зокрема, як Дмитро спілкується з іноземцями і племенами, і де у цей час заходиться перекладач. Сам Дмитро Комаров нещодавно повернувся з Бразилії, зараз відпочиває. Але попереду вже нова країна, яка саме – секрет. Він зазначив, що у світі 198 країн, а отже, подорожей йому вистачить на усе життя.