Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Водоканал порівняв ціни на воду у Мелітополі та країнах Європи

Водоканал порівняв ціни на воду у Мелітополі та країнах Європи

Днями мелітопольці отримали від Водоканалу квитанції до оплати. Підприємство вирішило проявити креативність і на зворотному боці платіжної квитанції Водоканал вирішив оприлюднити такий собі звіт щодо формування тарифної політики, аби кожен споживач на дозвіллі мав би змогу ознайомитися зі структурою тарифу

 

Як зазначено у платіжній квитанції, за 2018 рік вартість послуги піднімалася двічі – з 9,8 грн за куб воді у січні до 12,8 грн – у грудні, так само і стоки – з 9,9 грн у січні до 13,8 у грудні. Середнє споживання води одним домогосподарством склало 53 кубометри, далі розписана структура тарифоутворення: оплата праці, електроенергія, ремонтні витрати, тощо. І вишенька на торті – порівняння вартості кубометра води та стоків у Мелітополі з таким самим кубом у Чехії, Фінляндії, Німеччині, Словаччині, Польщі та Румунії. Отже, якщо у Мелітополі ми сполачуємо 26 грн 60 коп за кубометр води та стоків, то у Чехії, наприклад, це у еквіваленті - 109 грн,у Фінляндії – 117, у Німеччині – 164, у Словаччині – 88, у Польщі – 94, у Румунії – 51 грн. Тоді коли у Мелітополі річне споживання води одним домогосподарством дорівнює 53 кубометрам, то у Чехії це 74 куби, у Фінляндії – 115, у Німеччині – 92 кубометра, у Словаччині – 130, у Польщі – 94, а у Румунії – 135 кубів. Щодо використання одного кубометра води, наголошують у Водоканалі, то його, а це 1000 літрів, може вистачити на те, аби 30 разів прийняти душ, 13разів – ванну, 14 разів попрати речі у машинці-автомат.

Ця інформація наштовхує на думки про те, по-перше, що це банальний звіт КП за рік роботи, аби його не проводити публічно, а по друге на те, щоб абоненти пам’ятали як добре вони живуть і користуються водою та стоками, і які збитки несе Водоканал, пропонуючи це благо цивілізації за такими низькими, у порівнянні з Європою, розцінками. Те, якою є якість мереж у цих країнах і рівень зарплат та пенсій, підприємство чомусь не зазначило.