Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Що травень нам приніс

Що травень нам приніс

З початком травня на українців очікує декілька змін та нововведень у комунальній та соціальній сфері. Це зокрема стосується підвищення тарифів на деякі з послуг, введення пені за прострочені платежі та зміни у системі призначення субсидій. Більш докладно про усі зміни далі у інформаційному огляді.

НАК "Нафтогаз України" з 1 травня знизив ціни на газ для населення та теплової генерації. Вартість тисячі кубометрів зменшилася з 8 550 до 8 247 грн з ПДВ та транспортуванням, або на 303 гривні. У цей самий час, у травні, "Нафтогаз" підвищить ціни на газ для промислових споживачів.

 З травня у дію введено нову методику розподілу об’ємів послуг з тепло та водоспоживання у багатоквартирному будинку. За новими правилами споживачі відтепер у квитанціях бачитимуть не лише об’єм спожитої ними послуги, а розподіл її на спожиту у квартирі та витрачену на місця загального користування та функціонування внутрішньо будинкових мереж. Методика передбачає різні варіанти оснащеності будинку приладами обліку. Якщо в усіх приміщеннях – і житлових, і нежитлових є лічильники, об’єм спожитої послуги визначається за даними лічильника. Якщо ж його немає, нарахування здійснюватиметься згідно з наявною площею. 

 З 1 травня українці відповідатимуть фінансово за несвоєчасну сплату рахунків. Сума дорівнюватиме 4% річних, тобто, у випадку прострочення платежу боржник сплатить 0,01% від суми боргу за кожен день прострочки. Наприклад, якщо прострочено 1 000 гривен, пеня складе 10 копійок. Але: вона не повинна перевищувати суму боргу і її не будуть нараховувати споживачам, яким держава заборгувала субсидії або пільги, або роботодавець затримав зарплатню. Якщо ж борг перевищує 84 тисячі гривень, на боржника подаватимуть до суду, накладатимуть арешт на майно і нерухомість, примусово продадуть та погасять борги.

З травня в Україні змінився порядок виплати субсидій. Система, як обіцяють у Міністерстві соцполітики, стане гнучкою. Субсидію забиратимуть, якщо борг за комуналку сягне 340 гривень. Повернути пільгу можна, найпростіший спосіб – розрахуватися з боргами, більш складний – зробити реструктуризацію чи піти до суду.  Цього місяця трьом мільйонам субсидіантів пільгу перерахують автоматично. Повторно заяву та декларацію про доходи повинні нести лише внутрішньо переміщені особи, орендарі житла та люди, що не мешкають за місцем реєстрації. Це також стосується й осіб, у яких змінився склад родини протягом останнього року, або тих, хто має працездатних членів родини з доходами, меншими за мінімальну зарплатню. Для оформлення субсидій з травня братимуть доходи за третій-четвертий квартал 2018 року.