Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Безсмертний полк України пройшов Мелітополем

Безсмертний полк України пройшов Мелітополем

Щорічно найочікуванішим заходом до Дня Великої Перемоги у Мелітополі є традиційна демонстрація Безсмертного полку України. Цього року, як і минулого, до неї приєдналися тисячі людей, щоб віддати данину пам'яті та поваги загиблим героям. В руках мелітопольці несли портрети членів своїх родин, які брали участь у війні, співали пісні, зі сльозами на очах згадували розповіді тих, хто виборював Перемогу у далекі сорокові. Завершилася хода покладанням квітів на Братському кладовищі

 

Учасники щорічної традиційної пам'ятної ходи під назвою "Безсмертний полк України" почали збиратися біля Водоканалу задовго до початку заходу. Мелітопольці прийшли цілими сім'ями, з маленькими дітьми, в руках вони тримали портрети своїх героїв найстрашнішої війни двадцятого століття. Люди зі сльозами на очах розповідали про своїх батьків, матерів, дідів і прадідів - усіх тих, хто наближав довгоочікувану перемогу. Мелітопольці окремо дякували телеканалу «МТВ-плюс» за проект «Строки, опалённые войной», який був підготовлений  до Дня Перемоги за ініціативи народного депутата України Євгена Балицького. Бажаючих взяти в ньому участь було дуже багато, ціла черга мелітопольців вишикувалася аби розповісти нашій знімальній групі свої історії.

О десятій годині колона «Безсмертного полку» розпочала свою святкову ходу. Варто відзначити, що у заході взяли участь більше трьох тисяч чоловік. Люди з гордістю казали про те, що дев'яте травня для них - святий день, свято зі сльозами на очах. Це змішані почуття радості за Велику Перемогу і почуття гіркоти за її ціну. Мелітопольці говорили про те, що вони завжди з великим задоволенням йдуть саме в колоні, організованій Євгеном Балицьким, де панує атмосфера дійсного народного свята. В руках люди тримали букети квітів, кульки та найціннішу сімейну пам'ять - портрети рідних, які воювали і віддали свої життя у боротьбі з фашизмом. Мелітопольці цього дня говорили про те, що війна торкнулася кожної родини. Через десятиліття пам'ять жива, вона передається із покоління в покоління, про подвиги дідів і прадідів батьки розповідають своїм дітям. За традицією очолив колону пам'ятного ходи народний депутат України Євген Балицький зі своїм батьком та сином. Учасниками ходи були також депутати міської ради від «Опозиційного блоку». Люди скандували гасла та слова подяки за Велику Перемогу, співали пісні воєнних років. Святкову атмосферу створював духовий оркестр.

До речі багато мешканців нашого міста після мітингу під керівництвом Сергія Мінька із задоволенням приєднувалися до народної пам'ятної ходи, діставали портрети загиблих героїв і вставали в колону під час її руху. Люди йшли від Водоканалу проспектом Богдана Хмельницького, далі повернули на вулицю Героїв України до меморіалу Братське кладовище. У цей день сотні поліцейських стежили за правопорядком під час усіх масових заходів. На завершення ходи до всіх учасників заходу звернувся народний депутат України Євген Балицький.

Пам'ять жива, нащадки народу-переможця пам'ятають, якою ціною була завойована перемога, тому вони виступають за мир. Мелітополь, як і десятки міст України: Київ, Одеса, Харків, дев'ятого травня висловили свою позицію, об'єднавшись у одному великому народному марші. Учасники мелітопольської ходи дякували Євгену Балицькому за те, що у такий складний час він об'єднує людей і проводить подібні заходи.

На братському кладовищі мелітопольці під проливним дощем вшанували пам'ять загиблих, до підніжжя меморіалу лягли живі квіти.