Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Мелітополець побував у Індії і зустрівся з Далай-ламою

Мелітополець побував у Індії і зустрівся з Далай-ламою

Мелітопольський етнолог, філософ та мандрівник Денис Мірошник побував у Індії, де взяв участь у Міжнародній конференції з питань сучасної освіти, а також особисто зустрівся з Далай-ламою. Варто відзначити, що на конференції найчисленнішою була саме українська делегація, єдиним представник південного сходу нашої країни був мелітополець. Своїми враженнями від поїздки він поділився з нашим кореспондентом Олесею Грусньової

 

Денис Мірошник - магістр географічних наук, історик, філософ, етнолог, мандрівник, об'їздив десятки країн Європи і Азії. Денис Васильович є представником Мелітопольської буддистської громади, з інтересом і вже багато років вивчає релігійно-філософське вчення про духовне пробудження - буддизм. Як і мільйони людей по всьому світу Денис завжди мріяв  зустрітися з духовним лідером Тибету Далай-ламою. І ось у лютому цього року у нього це вийшло. Денис Мірошник поїхав до Індії у складі української делегації, він був єдиним представником  південного сходу нашої країни. Решта членів делегації були радники Міністра освіти України.

Важливим результатом зустрічі стало особисте запрошення Далай-лами всієї української делегації на Міжнародну конференцію в Делі, яка проходила в перших числах квітня. Конференція була присвячена освіті, соціально-емоційному і моральному навчанню. На ній були присутні триста делегатів з різних країн світу - Мексики, Італії, Німеччини, Росії та інших, найчисленніша - з України.

Ця програма, яка називається «Розум і серце», має на меті комплексний підхід, який допомагає виховувати в дітях загальнолюдські цінності і такі навички, як критичне мислення, вміння працювати в команді або тримати фокус уваги на головному. Одним з основних принципів програми є акцент на тому, що вижити людство зможе, використовуючи тільки ненасильницький діалоговий метод. Якщо люди в усьому світі це зрозуміють і будуть виховувати в дітях любов до ближнього, доброту, повагу до старших, то людство зможе уникнути воєн. Усі ці якості необхідно виховувати з раннього дитинства.

Знаковим для себе Денис Мірошник вважає спілкування з Його святістю Далай-ламою після конференції, він подякував нашому земляку і побажав йому удачі, передавши через мелітопольця привіт всій Україні. Це благословення Учителя, каже Денис, дасть сили для багатьох важливих і цікавих проектів. Після приїду на Батьківщину в Міністерстві освіти було прийнято рішення про впровадження освітньої програми в Україні для досягнення добра і миру в нашій країні.