Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Обіцяти – не мішки тягати: чиновники не закрили Гарячку

Обіцяти – не мішки тягати: чиновники не закрили Гарячку

Пообіцяти – це не означає виконати. Цей вислів стосується наказов та обіцянок нинішніх чиновників і особисто заступника міського голови Івана Федорова. Минулої п’ятниці він у виконкомі суворо і безапеляційно дав наказ відповідним структурам – якнайшвидше обмежити доступ городян до озера Гарячки, що є популярним місцем відпочинку, через його підвищену небезпеку. Але після того, як скінчилося засідання комісії з питань надзвичайних ситуацій і вимкнулися відеокамери, про обіцянки та накази усі забули. Четвертий день підходить до свого завершення, а у водоймі продовжують купатися мелітопольці, у тому числі і з ознаками алкогольного сп’яніння

 

Закрити озеро Гарячка, або обмежити доступ до нього мелітопольців, вимагали городяни, ініціювавши збір підписів під електронною петицією (яка, доречі, станом на сьогодні набрала лише 127 голосів). Реакцією місцевої влади на стан речей на Гарячці і на те, що там гинуть люди, стало термінове, позапланове засідання  надзвичайної комісії. Члени комісії обговорювали по-перше, доцільність визнання цього місця відпочинку небезпечним, і по-друге, його закриття.. Віце-мер Іван Федоров проінформував про нещасні випадки, які за останні кілька років відбулися на водоймі.  У той час, коли продовжували гинути люди, місцеві чиновники разом з деякими депутатами міської ради навідріз відмовлялися брати на баланс міста цю водойму. Причина – суто політична, адже зробили озеро не вони, а нардеп Євген Балицький.

За підсумками засідання було прийнято рішення - визнати територію озера Гарячка небезпечною для людей, на підставі протоколу комісії заборонити купатися у ньому і обмежити за допомогою поліції  доступ людей на пляж.

Засідання проходило у минулий четвер, з того часу пройшло вже 4 дні. Але розпорядження Федорова так і залишилися усними погрозами. У понеділок на озері Гарячка не було ані загороджувальних стрічок, які повинні були повісити комунальники, ані правоохоронців з рятувальниками, на яких Іван Федоров поклав місію відганяти людей від озера. Між тим, самі відпочиваючи, з якими вдалося поспілкуватися, кажуть, що як купалися, так і будуть купатися у Гарячці попри усі заборони. 

Що дійсно викликає тривогу, так це присутність на пляжі людей з ознаками алкогольного сп’яніння. Навіть наші попередження не лізти у воду не подіяли на чоловіка, який мав досить нетверезий вигляд.

Це ще раз доводить, що, нажаль, головними винуватцями трагедій є саме безвідповідальні до самих себе люди,  які купаються в озері, ігноруючи відповідні попереджувальні таблички.

Що стосується гучних слів Івана Федорова, то тут є два варіанти – або його наказів, як одного з керівників міста,  просто вже ніхто не слухає (можливо через те що він скоро від’їжджає з Мелітополя) , або він робив свою заяву на камери ЗМІ лише для того, аби зняти з себе відповідальність.