Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Тарифний геноцид в дії

Тарифний геноцид в дії

В Мелітополі назріває тарифний майдан. Через антинародну політику мера Сергія Мінька та його заступника Івана Федорова більш ніж вдвічі збільшена абонплата, що стягує з мелітопольців нещодавно створене міською владою ТОВ «Тепло-Мелітополь». У понеділок, 10 червня, на підприємстві зібрали старших по будинках для того, аби вони пояснили людям причини підвищення оплати. Старші у свою чергу були шоковані заявами тепловиків. Після заходу усі одностайно наголошували на тому, що будуть відстоювати права мешканців будинків і не збираються сплачувати грабіжницький тариф

 

Платіжки за травень, які отримали мелітопольці з сумами за теплопостачання, викликали у людей подив. По-перше, їх дві – від ТОВ «Мелітопольські теплові мережі» та ТОВ «Тепло-Мелітополь», по-друге абонплата, яка зазначена у другій платіжці, більш ніж у два рази перевищує суму за попередній місяць. Тобто нещодавно створене мером Сергієм Міньком та його заступником Іваном Федоровим підприємство «Тепло-Мелітополь», яке розпочало свою роботу з травня замість збанкрутілого ТОВ «Мелітопольські теплові мережі», різко, без попередніх пояснень підвищило тарифи на свої послуги для населення. Більш того, за травень людям пропонується заплатити ще й попередньому постачальнику тепла. Але невизначеність тривала недовго. Нашій телекомпанії стало відомо, що ТОВ «Тепло-Мелітополь» 10 червня на 17 годину збирає старших по будинках для роз’яснення тарифної політики. Наша знімальна група також вирішила відвідати захід аби потім надати інформацію тисячам телеглядачів. Але сталося не так,я к гадалося: міські чиновники, які позиціонують себе демократичними і сучасними, декілька років тому наказали керівникам підприємств не спілкуватися з нашими журналістами, а отже, на територію «Тепломережі» знімальну групу не пустили. Спочатку охоронець біля входу порадив спитати дозволу у директора підприємства Олени Ялсукової, а та у свою чергу порадила звернутися до прес-служби виконкому, тим самим мимоволі підтвердивши, хто стоїть за тарифним геноцидом.

Незважаючи на таке відфутболювання ми все ж таки вирішили провести зйомку таємного зібрання, адже тема, що там обговорювалася, безпосередньо зачіпає інтереси десятки тисяч городян, з яких чиновники у прямому сенсі вимагають кошти. Але один охоронець своїм тілом перекрив вхідні двері, а інший визвав на допомогу приватну охоронну фірму, хоча ми пропонували йому зателефонувати у поліцію.

Виходячи з того, з яким настроєм люди йшли на цей захід, стало зрозуміло чого саме так боїться присутності ЗМІ керівництво ТОВ «Тепло-Мелітополь» та їх куратори у виконкомі Мінько та Федоров.

Те, відбувалося під час заходу і після нього, підтвердило – у людей врешті-решт увірвався терпець. Не чекаючи офіційного закінчення зборів деякі старші по будинках почали виходити із зали. Нам вони казали про те, що не розуміють того, з якої причини тепловики малюють величезні суми  у платіжках для населення.

А далі почали масово виходити і інші старші по будинках. Ось як вони коментували те, що відбувалося всередині.

Отже, якщо підсумувати, то людей просто поставили перед фактом. Жодних пояснень з конкретними цифрами – на що будуть витрачатися гроші з нового підвищеного тарифу - не було надано. Також, у підприємстві дали зрозуміти, і старші це підтвердили, що за цим рішенням стоїть виконком, тобто мер Сергій Мінько та його команда. Але мелітопольці вирішили не здаватися – за їхніми словами, вони будуть писати скарги у адміністрацію Президента, у обласну адміністрацію та контролюючі з вимогою зупинити у Мелітополі тарифний геноцид.

 Ця ситуація може свідчити про наступне: мер Сергій Мінько більше не бачить себе в політиці, а просто під кінець своєї каденції вирішив зібрати більше грошей з мелітопольців  і слідом за своїм заступником Іваном Федоровим покинути місто. Адже з такими тарифними рішеннями міський голова не те що не зможе сподіватися на підтримку городян на будь-яких виборах, а й взагалі ризикує отримати під стінами виконкому тарифний майдан. До цього все і йде.

 І наостанок маленьке завдання на логіку. Якщо місцева влада позиціонує ТОВ «Мелітопольскі теплові мережі» як збиткове підприємство і через це створює нове підприємство ТОВ «Тепло-Мелітополь» з більш високими тарифами, то чи може керівник цих обох підприємств Олена Ялсукова робити коштовний ремонт у своєму кабінеті, отримувати зарплатню у декілька десятків тисяч гривень і роз’їждати на недешевому авто? Виявляється, це можливо… у Мелітополі… під покровительством мера міста Сергія Мінька.