Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Вийти з води живим

Вийти з води живим

Літо – час активного відпочинку на природі. Саме в цей час збільшується кількість нещасних випадків на водоймах. З початку травня в Україні потонуло 24 дитини: 12 дітей – у травні та ще 12 – упродовж 10 днів червня. Рятувальники не втомлюються розповідати про правила поведінки на воді, але нажаль їх чомусь не чують ані діти, ані дорослі

 

Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді. Знання та виконання їх є запорукою безпеки життя та отримання задоволення від відпочинку. Тож, по-перше, треба навчитися плавати. Кожному. Людина, яка добре плаває, почувається на воді спокійно, впевнено, у випадку необхідності може надати допомогу тому, хто потрапив у біду.

 Купання дітей дозволяється у спеціально обладнаних місцях  під наглядом дорослих. Біля місця купання має бути обладнаний рятувальний піст та медичний пункт.

Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +17 °С. Не треба входити чи пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Заборонено купатися у стані алкогольного сп'яніння. Для купання треба обрати безпечне місце, не пірнати у незнайомих місцях. Плавати наодинці і запливати далеко самому неможна. Діти повинні купатися обов’язково під наглядом дорослих, а вчитися плавати - під керівництвом інструктора або батьків. Якщо раптом вас підхопила течія, не треба панікувати, а треба пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега. Заборонено підпливати до коловоротів, пароплавів i катерів.

У разі загального переохолодження необхідно: мокрий одяг зняти, а постраждалого – загорнути у ковдру, можна зробити декілька активних фізичних вправ. Якщо людина тонула і її врятували, постраждалого необхідно якнайшвидше витягти з води. До потопаючого слід підпливати таким чином, щоб він не бачив рятівника та не став чіплятися за нього. В особи, яку взяли з поверхні води, частіше бувають психічні розлади, викликані страхом. Необхідно зняти з неї мокрий одяг, витерти тіло, дати 15-20 крапель настоянки валеріани, заспокоїти та зігріти.

 Якщо потопаючий знепритомнів, але збережені пульсація на сонній артерії та дихання, необхідно надати тілу постраждалого горизонтального положення з повернутою на бік головою, дати вдихнути через ніс випари нашатирного спирту. Обов’язково викликати медиків для проведення професійних реанімаційних заходів.