Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Щедрість чи підкуп перед виборами?

Щедрість чи підкуп перед виборами?

У Мелітополі за півтора тижні до виборів місцева влада планує ощасливити квартальних грошима. За активну роботу голів вуличних комітетів та уповноважених мікрорайонів чиновники заохочують грошовими преміями. У бюджеті на це передбачено 400 тисяч гривень. Так співпало, що премії від мерії квартальні отримають напередодні дострокових виборів до Верховної ради України. А як відомо, саме ця категорія людей, квартальні та уповноважені, володіє усіма персональними даними мешканців на своїх дільницях, що може стати у нагоді одному з кандидатів у народні депутати

 

11 липня, у четвер, на засіданні підконтрольного меру Мелітополя Сергію Міньку виконкому буде розглядатися проект рішення про виплату грошової допомоги головам вуличних комітетів та уповноваженим у мікрорайонах міста. Як зазначено у проекті рішення, оплата передбачена «за активну роботу» і оцінена владою у 400 тисяч гривень. Здійснюється виплата у рамках програми «Вуличні комітети». Чому міська влада вирішила ощасливити грошима квартальних саме перед виборами, - пояснювати навряд чи потрібно. Як і те, що може ховатися за загальним визначенням «активна робота». Проаналізувавши списки людей, які отримають грошові премії, бачимо, що деякі голови та уповноважені працюють у 13 разів активніше, ніж їхні колеги, адже суми варіюються від 1 тисячі до 13 700 гривень. Ця величезна розбіжність у сумах грошової допомоги також дивує, як і верхня планка зазначених премій. Доречі, прізвища квартальних, які повинні отримати гроші, починаючи від 10 тисяч гривень, навіть спеціально виділені в тексті документу.

Небачений аукціон щедрості Сергій Мінько та його команда демонструють вже не вперше. Можна пригадати, як у цьому році премії по 12 тисяч гривень отримали деякі члени виконкому, які аж ніяк не бідують, а саме, заможній підприємець Генадій Шанін, обласний депутат, близький до мільйонерів Романових Євген Дем’яненко, колишній директор заводу Анатолій Пак, підприємець Андрій Павелко, військовий Олександр Зуєв та голова ветеранської організації Євген Бабенко. І це при тому, що виконком збирається 2 рази на місяць, а його засідання тривають в середньому 10 хвилин – тобто, про жодну понаднормову роботу членів виконавчого комітету взагалі не може йтися.  

А квартирне питання, яке мер та його команда завзято узялися вирішувати для своїх підлеглих, взагалі не вміщується у жодні рамки пристойності – за бюджетний рахунок були придбані та подаровані виконкомівським працівникам 9 службових квартир, більшість з отримувачів, до речі, мають і квартири, і земельні ділянки, і автомобілі. І це на фоні того, що 3 тисячі мелітопольців, серед яких кожний 6-ий – представник пільгових категорій, безуспішно чекають на своє житло роками.