Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Мер - поза Законом?!

Мер - поза Законом?!

Протиправною діяльністю мера Мелітополя Сергія Мінька та його команди зацікавилися журналісти всеукраїнських ЗМІ. Можливо це стане приводом для правоохоронців нарешті звернути увагу на деякі тендерні афери, що мають місце у Мелітополі і про що неодноразово розповідали місцеві засоби масової інформації. Щоправда, журналісти столичного видання «Обозреватель» у своєму розслідуванні під гучною назвою «Мер-беззаконик хвалиться «кришею» у ГПУ» охоплюють значно більш широке коло інтересів міського голови Мелітополя

 

Як пишуть у своїй статті-розслідуванні, датованій 10-м липня 2019 року, кореспонденти видання «Обозреватель», посилаючись на місцевих мешканців, діяльність міського голови Мелітополя Сергія Мінька протягом п'яти років завдала колосальної шкоди бюджету. А депутати міськради звернулися в поліцію, прокуратуру,  до ДБР та НАБУ.

При цьому джерела редакції стверджують, що мелітопольський міський голова увесь цей час прикривався серйозними зв'язками у Генеральній прокуратурі.

"Своєму оточенню він казав, щоб навіть не переймалися, оскільки йому все одно нічого не буде. Мовляв, надійна "криша" у ГПУ. Протягом останніх років у мера-беззаконника конкретно зріс апетит – почався справжній "дерибан" комунальної власності та "освоєння" схем", – розповів «Обозревателю» співрозмовник.

Він також повідомив про ситуацію із підвищенням вдвічі тарифів на опалення у Мелітополі, що викликало гнів городян. "Протягом всього часу перебування Мінька у керівництві міста теплопостачальні об'єкти, що забезпечують бюджетних споживачів, без конкурсу передавалися депутатською орендною комісією приватним фірмам заступника міського голови Івана Федорова. Після передачі цих об'єктів міське теплове господарство зазнає великих збитків через втрату навантаження. Навмисне довівши ТОВ "МТМ" до банкрутства, керівництво міста ухвалило рішення створити нове підприємство ТОВ "Тепло-Мелітополь". Рішенням виконкому Мелітопольської міськради, яке було підписане особисто Міньком, підвищили тарифи у м. Мелітополь на теплову енергію вдвічі", – розповіло джерело.

Ще раніше депутати Мелітопольської міськради підписалися під заявою про вчинення кримінального правопорушення Сергієм Міньком і його оточенням. У травні-червні 2019 року його відправили до Нацполіції, прокуратури, у Держбюро розслідувань і у Національне антикорупційне бюро.

У заяві йдеться про неправомірні та злочинні дії міського голови Мелітополя Сергія Мінька заради заволодіння бюджетними коштами у період з 2015 по 2019 рік, що завдало бюджету колосальних збитків. До заяви депутати доклали численні судові рішення, більшість яких міський голова просто не виконує. У тексті документа депутати перерахували масу фактів. Там незаконні звільнення і призначення; невиконання рішень судів; дерибан комунальної власності; ухвалення рішень, що порушують Конституцію України і суперечать інтересам жителів Мелітополя та багато іншого.

Деяким подіям було дано правову оцінку – дії Мелітопольського міського голови визнані протиправними. Також судом було скасовано десятки рішень, ухвалених на сесіях Мелітопольської міської ради Запорізької області VII скликання.

«Обозреватель» надіслав інформаційні запити, зокрема до міськради Мелітополя. Одна з відповідей містила, м'яко кажучи, неповну інформацію, а вранці 10 липня журналісти отримали ще одного листа. У ньому виконком повідомив, що подовжує термін розгляду запиту.

Відповідь підписана заступником міського голови Іваном Федоровим, якого також підозрюють у "дерибані" з Міньком. Виконавцем зазначена Олена Ялсукова.

Наприкінці статті столичні кореспонденти анонсували продовження свого розслідування щодо діяльності мера Сергія Мінька та членів його команди.