Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Усім дякую, усі вільні: на сесії міської ради розігрували кадровий пасьянс

Усім дякую, усі вільні: на сесії міської ради розігрували кадровий пасьянс

Н 51-й сесії Мелітопольської міської ради, що відбулася 12 серпня, усі з усіма прощалися і вітали одне одного з новими кадровими призначеннями. Але усе по черзі. На пленарне засідання у понеділок до сесійної зали прийшов 31 народний обранець, а також керівники комунальних підприємств та представники громадськості. Обговорення питань порядку денного, до якого було внесено декілька додаткових, зайняло близько п’ятдесяти хвилин, іще годину і 10 хвилин у залі обговорювали кадрове питання. До питань порядку денного голова земельної комісії Павло Гневковський з голосу вніс додаткові проекти, що викликало обурення його колеги, у минулому також голови земельної комісії Олександра Барибіна

Олександр Барибін (депутат Мелітопольської міської ради (Опозиційний блок): «Я відмовляюся категорично голосувати, скільки це може тривати, постійно вносимо з голосу…»

 У підсумку, незважаючи на заперечення Барибіна, за проекти земельних рішень з урахуванням додаткових, проміньковскі депутати проголосували. Далі за подібною схемою, тобто, пакетом, народні обранці ухвалили проекти рішень, підготовлені управлінням комунальної власності, а також 11 цільових програм. Далі у порядку денному були фінансові питання. Зокрема, директор КП «Центральна міська аптека №171» Наталія Доломан звернулася до депутатського корпусу з проханням надати згоду на отримання підприємством кредитного ліміту на придбання інсуліну. Зараз Аптека відпускає інсуліновмісні препарати у борг.

 Наталія Доломан (директор КП «Центральна міська аптека №171»): «У бюджеті є асигнування 250 тисяч, а ми купуємо на 500 тисяч. Нам потрібні гроші аби не було затримань»

 Начальник фінуправління Яна Чабан доповіла про запозичення у 2019 року від корпорації НЕФКО, це 14 мільйонів 880 тисяч гривень, взяті під 3% річних, які будуть спрямовані на фінансування капітального ремонту систем вуличного освітлення. Зараз цей проект проходить погодження у Мінфіні. Також головний фінансист доповіла про те, як буде розділено 25,5 мільйонів гривень, що надійшли до бюджету. Дуже непомітно, тишком-нишком, знов таки у черговому пакетному голосуванні загубилося питання про припинення функціонування окремої юридичної одиниці – залізничної лікарні. Її згодом приєднають до першої міської. Начальник відділу охорони здоров’я Лариса Саприкіна лише прокоментувала запитання депутата Бориса Курбатова щодо збереження палат для учасників бойових дій, які проходили планове лікування саме у залізничній лікарні. Тобто, ці палати були і залишаться у першій та другій лікарнях.

Дев’ятим пунктом порядку денного було затвердження двох кандидатур на отримання звання «почесний громадянин Мелітополя». За поданням колективу МДПУ ім. Б. Хмельницького це поет, громадський діяч, волонтер Олег Гончаренко та за поданням караїмської спілки – голова караїмського товариства «Гаалат» Софія Ялпачик. Про те, що саме ці люди гідні претендувати на звання «почесний громадянин Мелітополя» казали представники науки та громадськості – філологи МДПУ, представники культури, тощо.

Наступним, і, певно, з найбільшою інтригою, було кадрове питання, яке складалося з декількох розпоряджень міського голови. Перше – це звільнення з посади заступника Івана Федорова. Процедура прощання, а Федоров таки розпочинає роботу у одному з департаментів КМДА, перетворилася майже на причислення його до ліку святих. Запрошені на офіційну церемонію відомі мелітопольці дякували тепер вже екс-заступнику за його роботу. І на завершення Федоров отримав букет квітів. У відповідь Іван Сергійович клятвено обіцяв не забувати Мелітополь і з висоти своєї нової посади усіляко сприяти розвитку Мелітополя. До речі, тепер вже екс-міський голова призначив Федорова на посаду радника міського голови. Виникає питання: якщо Мінько вже не мер, а нардеп, яке він мав право призначати радника новому міському голові. Це більш схоже на те, що він залишив Федорова аби не втратити контроль над містом та фінансами.

Заступником замість Федорова призначили партнера  по бізнесу Івана Федорова Олександра Щербакова. Депутатів це обурило – людина не знайома, у політиці та самоврядуванні дня не працювала, досвіду не має, на трибуні читав заступник з папірця.

Депутати за кандидатуру Щербакова проголосували. Далі – більше Отже, сам Мінько склав с себе повноваження міського голови у зв’язку з обранням народним депутатом. Під час голосування він утримався, а ось секретар міської ради, який фактично стає міським головою, Роман Романов радісно вигукнув «за», чим викликав сміх у залі

Отже, секретар міської ради Роман Романов відтепер поєдную свої обов’язки з обов’язками міського голови.

Ірина Рудакова залишається на своїй посаді і керуватиме містом разом з усіма заступниками.

Іще дві кадрові зміни. У зв’язку з тим, що перші керівники Мінько та Федоров залишають Мелітополь, відповідальність за злагоджену роботу покладається на керуючого справами виконкому. Ця посада свого часу була скасована, аж ось її відновили і отримав її тепер вже екс-керівник відділу культури Михайло Семікін. Хто його замінить – поки не відомо. Тимчасова вакансія утворилася у міській раді – повноваження депутата міської ради склала Катерина Застрожнікова через особисті обставини.

Зважаючи на те, що Катерина Застрожнікова була обрана до міської ради за списками Опозиційного блоку, наступним обранцем стане той, хто йде за Катериною у цьому списку.

Власне, на ноті прощання 51 сесія міської ради за дві години закінчилася. Чи вдалими будуть ухвалені кадрові рішення, як зміниться життя міста за нових керманичів – покаже час.