Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ В Україні дорожчають продукти харчування

В Україні дорожчають продукти харчування

В Україні досить швидкими темпами дорожчають продукти харчування. Якщо у 2018 році зростання цін склало трохи менше 10%, то у 2019 роцi на окремі продовольчі товари збільшення цін відбулося на 20% і більше. Цієї осені злетіла ціна на картоплю, дорожчають також молочні і м'ясні продукти. Що по чому на ринках Мелітополя, з'ясовувала наша знімальна група

 

Минулого літа ціни на овочі та фрукти не радували українців. Навіть сезонні вітаміни могла дозволити собі не кожна сім'я. Це пов'язано в основному з несприятливими погодними умовами - значні обсяги врожаю загинули через квітневі заморозки і липневі дощі. За підрахунками, ціни на продовольчі товари за рік з літа 2018 року по літо 2019 року зросли в середньому на 18%. Що стосується кінця літа - початку осені, тут всі рекорди б'є картопля. Варто відзначити, що її не даремно називають «другим хлібом». В Україні картоплю споживають не набагато менше, ніж хліба: середньостатистичний українець з'їдає в місяць більше шести кілограмів картоплі (хліба - вісім кілограмів). На сьогодні вартість картоплі на ринку - 13 гривень. За словами продавців, така ціна обумовлена рясними дощами на заході країни і посухою в інших регіонах.

Також за рік значно здорожчав  хліб - на 24%. За словами експертів, ціна на головний продукт харчування буде продовжувати рости. Уже зараз ціни на хліб в Україні вище, ніж в Польщі чи Литві. Зростання цін на хліб становить 1-1,5% на місяць. Вартість навіть найдешевших сортів, соціального хліба, зростає на 30-40 копійок за кілограм. Експерти одностайні і в тому, що до кінця року варто очікувати подорожчання гречки. Зростають також ціни на м'ясні та молочні продукти.

Найближчим часом люди можуть собі ще дозволити овочі і м'ясо, але попереду - опалювальний сезон. У більшості сімей, як відомо, майже усі статки йтимуть  на оплату комунальних послуг, ось тоді точно українці змушені будуть «покласти зуби на полицю».