Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Земля – найбільший скарб України

Земля – найбільший скарб України

Рівно через рік, з 1 жовтня 2020 року уряд планує відкрити в Україні ринок землі. Тобто землю можна буде купувати та продавати. Зараз, нагадаємо, її можна брати лише в оренду терміном максимум на 49 років. Чи доцільним на даному етапі розвитку держави є такий крок з боку уряду – думки громадян та експертів розділилися

 

Отже, уряд прем’єр-міністра України Олексія Гончарука висловив намір з жовтня наступного року відкрити в Україні ринок землі сільськогосподарського призначення. За планами уряду її зможуть купувати громадяни України, територіальні громади, держава і українські компанії, причому навіть ті, де кінцевим бенефіціаром є іноземець. Виключення робиться лише для громадян Російської Федерації та російського капіталу – їм заходити на ринок землі заборонено навіть з українською юридичною адресою. Земля буде продаватися через аукціони, першочергове право на її придбання буде мати орендар, що зараз її обробляє. Також є  обмеження по кількості придбаної землі в одні руки – не більше 15 відсотків території в одній області, чи 0,5 відсотка в межах всієї України. Між тим, більшість українців не підтримують продаж землі в нашій державі, бо побоюються, що вона стане власністю лише великих компаній, та ще й з іноземним корінням. Так, сьогодні, 8 жовтня група «Рейтинг» опублікувала результати соціологічного опитування, проведеного з 28 вересня по 1 жовтня 2019 року. Серед двох тисяч опитаних більше 70 відсотків виступають проти такої ініціативи уряду і лише 19 – за. А продаж землі іноземцям підтримують і того менше українців – 13 відсотків.

Народний депутат України 7-8 скликань Євген Балицький в ефірі одного з центральних телеканалів також висловився про те, чи потрібен Україні зараз ринок землі.

Мелітопольці в абсолютній більшості своїй солідарні з думкою Євгена Балицького. Люди вважають, що не можна торгувати землею, бо це чи не єдине, що залишилося цінного в Україні і належить вона народу. А якщо буде відкритий ринок землі, то її скуплять іноземці.

В цілому експерти вважають, що зараз, коли чітко не прописані правила продажу землі, а пересічні українці – власники своїх ділянок знаходяться в більшості своїй у досить скрутному становищі є велика загроза, що після відкриття ринку земля буде за безцінь скуповуватися великими компаніями з іноземним капіталом. Тому, на думку експертів,  це питання потрібно відкласти до кращих часів.