Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Мінько пішов проти бізнесу

Мінько пішов проти бізнесу

Колишній міський голова Мелітополя Сергій Мінько на цьому тижні розказав наближеним до нього ЗМІ про свою роботу у Верховній Раді України. По-перше, зробив він це чомусь у кабінеті мера, хоча вже ніякого відношення до головної посади у місті немає, а по-друге, з його розповіді стало зрозуміло, що нічого корисного для Мелітополя він за цей час не зробив. І навпаки, деякі законопроекти, за які віддав свій голос Сергій Мінько, дуже негативно відобразяться на житті певних категорій городян

 

Чинна влада в України щільно взялася за малий бізнес в нашій державі. Деякі законопроекти, що були вже проголосовані у Верховній Раді, викликали багато питань у підприємців. Мова в першу чергу йде про законопроекти 1053-1 та 1073 в яких прописані нюанси використання касових апаратів, та повернення грошей пильним покупцям. Представники бізесу внаслідок таких ініціатив уряду прогнозують масове закриття ФОП і подорожчання багатьох товарів і послуг.

"Прописані в законах ініціативи фактично нівелюють спрощену систему оподаткування. РРО, звітність, первинну документацію, підвищення штрафів ... урізуючи спрощену систему, яка дозволяє будь-кому, без спеціальних знань почати і вести свій мікробізнес, ви вбиваєте бізнес-ініціативу, основу підприємництва. Підписавши ці закони, ви знищуєте створені підприємцями робочі місця для себе і своїх сімей", - йдеться у зверненні Союзу захисту підприємництва до Володимира Зеленського .

Ці слова можна адресувати і до колишнього міського голови Мелітополя Сергія Мінька, який, зокрема, підтримав законопроект №1073. Це можна побачити на офіційному сайті Верховної Ради України. Доречі, він один з небагатьох депутатів, що не є представниками «Слуги народу», хто взагалі віддав свій голос ЗА. Тому місцеві підприємці тепер знають, кому особисто дякувати за додаткові незручності у своїй роботі.  

Отже, касові апарати, за новим законом, стали обов'язковими для всього малого бізнесу, який "сидить" на єдиному податку, з оборотом понад 1 млн гривень в рік.

Для деяких категорій бізнесу планку про доходи взагалі прибрали, тобто, їм доведеться видавати чеки незалежно від обороту. Це так звана "група ризику". До неї увійшли, зокрема, інтернет-магазини, кур'єрські служби, продавці побутової техніки і електроніки, на яку видається гарантія, торговці ювелірними виробами, уживаними товарами, запчастинами, а також ресторани і кафе, турагентства, готелі, послуги з бронювання. Єдине послаблення - можна використовувати не спеціальне обладнання, а програмне забезпечення, яке дозволить видавати чеки з будь-якого гаджета, скажімо, смартфона.

Штрафи за порушення в перехідний період складуть від 10% вартості товару, за який не видано чек (якщо зловлять вперше) до 50%. В подальшому доведеться платити 100-150%.

У законі №1073 (про кешбек) прописано введення системи "перевірки чеків" (кожен покупець зможе за номером чека перевірити його в спеціальній базі даних), а також право українців поскаржитися на покупку без чека і отримати повернення коштів (на покупки від 850 гривень, хоча спочатку було - від 500 гривень).

Депутати відхилили також пропозицію про скасування повернення грошей покупцям, який, на думку бізнесу, дозволить шахраям непогано заробляти на магазинах.