Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Батько анархії

Батько анархії

Цього дня – 7 листопада 1888 року народився один з найвідоміших в усьому світі вихідців з Запорізького краю – символ анархії Нестор Махно. Його обожнювали прості люди і ненавиділи вороги, а романтична натура цієї особистості мирно співіснувала з навичками великого воїна та стратега. Біографію Нестора Махна вивчало багато вчених та простих громадян, що захоплювалися його діяльністю. Серед них і мелітополець, правознавець Валерій Маралкін

 

Навряд чи хтось міг припустити, що простий селянський хлопчик з маленького Гуляйполя колись стане одним з головних ідеологів та практиків анархістського суспільного устрою, а його ім’я буде відомо по всьому світу. Нестор Махно зміг те, що не вдавалося нікому – встановити на окремій території анархію, яка успішно працювала і припинила існування лише через зовнішню агресію. При цьому доволі довгий час Нестору Махно, завдяки його великому таланту полководця, вдавалося проводити успішні військові операції проти ворогів, що були значно чисельнішими і краще озброєними.

Разом з тим Нестор Махно проявив себе як мудрий державний діяч, хоча держава в його сприйнятті була не інститутом влади, що жорстко контролював своїх громадян, а об’єднанням, в якому були зацікавлені прості люди. 

Засади, на яких  Нестор Махно будував своє суспільство актуальні і зараз – бо, наприклад, реформа децентралізації – це одна з адаптованих до наших реалій ідей анархістів.