Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Для українців встановлено гарантовану ціну на газ

Для українців встановлено гарантовану ціну на газ

Уряд України установив запобіжник, що захистить людей від коливань ціни на газ взимку в умовах потенційної відсутності транспортування газу українською ГТС. Для цього розроблено програму «Гарантована ціна на газ». Таке рішення ухвалено на засіданні Кабінету міністрів України 27 листопала

 

Для учасників програми Уряд зобов'язав НАК «Нафтогаз України» зафіксувати ціну на газ на період опалювального сезону, яка буде на 7% менша, ніж у попередньому році. 

Подібна практика поширена у світі, але тільки споживач обирає, скористатися пропозицією, чи ні.

За умовами програми кожен споживач України з 1 січня 2020 року  до 1 травня 2020 року автоматично стає учасником програми. Відпускна ціна газу від НАК «Нафтогаз України» для них становитиме  6,96 грн за кубометр з ПДВ (без тарифів на транспортування до домогосподарства). Це рекордно низька ціна для опалювального сезону за останні два роки.  У всіх без винятку споживачів є вибір: залишитися в програмі  чи вийти з неї і відмовитися від гарантованої ціни до 20 грудня поточного року. У разі виходу з програми «Гарантована ціна на газ» споживач буде оплачувати газ за діючою місячною ціною, що складеться на ринку. При цьому рішення приймає кожен споживач індивідуально.