Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ У «Сільпо» сталася навчальна пожежа

У «Сільпо» сталася навчальна пожежа

13-го січня у Мелітополі у приміщенні магазину Сільпо на проспекті Б.Хмельницького,17 сталася пожежа. На щастя, несправжня. Співробітники Мелітопольського підрозділу ДСНС проводили перевірку об’єкта та його готовність до можливих надзвичайних ситуацій. За легендою, у магазині виникла пожежа. Гучним зв’язком повідомили про це покупців та співробітників торгового залу, які, слідуючи інструкціям, покинули магазин та вийшли на вулицю. Евакуація тривала 1 хвилину 40 секунд, за цей час вийшли 120 людей

 

Дмитро Кучерков (начальник  Мелітопольського міськрайонного управління ДСНС): «Евакуація пройшла нормально. Справилися швидко».

 Після цього, співробітники рятувальної служби провели бесіду із співробітниками магазину «Сільпо» та показали, як користуватися вогнегасниками – порошковим та вуглекислотним. Усі охочі спробували вогнегасник у роботі.

 До плану перевірки об’єкта входив і контроль гідрантів, з яких набирають воду при гасінні пожеж, а води для ліквідації вогню треба дуже багато.  Як розповів Дмитро Кучерков, цистерна пожежної машини вміщує трохи більше двох тон води, її витрачають за п’ять хвилин. Якщо поруч з місцем пожежі є гідрант, то воду беруть з нього, а якщо гідранта немає, або він несправний, то машина їде по воду у пожежну частину, витрачаючи дорогоцінний час. Найближчий до Сільпо гідрант працює нормально, але така ситуація не у всіх районах міста.

  Дмитро Кучерков (начальник  Мелітопольського міськрайонного управління ДСНС): Не всі гідранти працюють.

 Дмитро Кучерков зазначив, що перевірки об’єктів з масовим перебуванням людей на відповідність вимогам пожежної безпеки тривають у Мелітополі і Мелітопольському районі з 15-го грудня, вони були ініційовані прем’єр-міністром України після трагедії у Одеському коледжі.  Наразі рятувальники перевірили понад сто об’єктів у місті й районі – це школи, дитсадки, торгові центри тощо. Виявлено типові порушення.

За словами рятувальників, подібні перевіркистимулюють керівництво закладів з масовим перебуванням людей більше уваги приділяти безпеці.