Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Закриття тубдиспансеру «зачепило за живе» чиновників?

Закриття тубдиспансеру «зачепило за живе» чиновників?

Мелітопольська влада після резонансного сюжету телекомпанії МТВ-плюс про місцевий протитуберкульозний диспансер, який закривають з 1 квітня, нарешті почала хоч щось робити, аби попередити цю ситуацію

 

Нагадаємо, через реформування та нестачу фінансування в Запорізькій області планується закриття медичних спец закладів у Бердянську та Мелітополі. Функціонувати буде лише протитуберкульозний диспансер у самому Запоріжжі, у той час як в нашому місті планується залишити декількох медичних працівників для ведення прийому хворих. Люди в білих халатах і їх пацієнти в один голос кажуть про те, що відсутність стаціонару у Мелітополі призведе до катастрофи.

Цікаво, що про закриття мелітопольського протитуберкульозного диспансеру було відомо ще взимку, але тільки зараз, очевидно зважаючи на суспільний резонанс, чиновники по справжньому перейнялися цією проблемою.

Між тим вирішення болючого питання лежить на поверхні – прийняти тубдиспансер на баланс міста і фінансувати його самостійно. Це, після необхідної реорганізації цього закладу для більш ефективного та економного використання коштів, затягне на пару десятків мільйонів гривень щороку. Зважаючи на те, як команда Сергія Мінька  з міського бюджету у тому числі щедро фінансує купу різноманітних проектів – реконструкція однієї СШ № 15 за майже 70 мільйонів гривень чого лише варта – то утримання необхідного місту лікувального закладу повинно стати пріоритетом. Але тут є одне але  – на відміну від реконструкцій та ремонтів, у цьому випадку ніхто з можновладців не отримає так званих відкатів. Тому й зацікавленість чиновників вирішити проблему таким чином – тобто фінансуванням з місцевого бюджету -  прямує до нуля.