Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Протитуберкульозний диспансер доживає останні дні?

Протитуберкульозний диспансер доживає останні дні?

В середині березня ми повідомляли про те, що у рамках реформування сфери охорони здоров’я частину лікувальних спец закладів ліквідовують. Мова йшла, зокрема, про диспансери, де лікують хворих на туберкульоз або ВІЧ-інфікованих

 

Мелітополь, який завжди був в лідерах захворюваності по Запорізькій області на обидві ці смертельні хвороби, має свої територіальні спецзаклади, в яких надають стаціонарну допомогу  зараженим особам. І ось з 1 квітня того ж протитуберкульозного диспансеру, який представляє собою спеціалізований центр з лабораторією, рентгеном, власними науковими дослідженнями і головне, професійним медичним персоналом – вже не повинно було бути.

Після розголосу у ЗМІ, мелітопольські та обласні чиновники раптово перейнялися цією проблемою і почали за їх словами шукати вихід із складної ситуації.

А на одному пропагандистських ресурсів мелітопольської влади взагалі обвинуватили ЗМІ у нагнітанні істерії та навели слова заступника губернатора Запорізької області Івана Федорова. Чиновник запевнив, що гроші знайдуть і всі пацієнти як і раніше будуть проходити лікування у Мелітопольському протитуберкульозному диспансері. Мовляв, на сесії обласної ради був сформований стабілізаційний фонд для підтримки медичної сфери у розмірі 120 млн гривень, також повинна збільшитися сума фінансування з боку Національної служби здоров’я.

І ось, пройшло декілька місяців і мелітопольські медики, які працюють в тубдиспансері, повідомили нас, що заклад таки планують закрити з 1 липня 2020 року. В місті залишиться лише диспансерне відділення, штат співробітників скоротять з 91 людини до приблизно 25-ти. З них сім ставок – це сторожа. При цьому у заявці   лише 5 лікарів – три для дорослого населення та 2 для дітей, які  будуть обслуговувати Мелітополь, Мелітопольський, Якимівський, Веселівський  райони – а це біля 300 тисяч населення.

Олександр Тищенко, директор комунального некомерційного підприємства «Запорізький регіональний фтизіопульмонологічний клінічний лікувально-діаностичний центр», до якого зараз і відноситься Мелітопольський тубдиспансер, не зміг підтвердити або спростувати інформацію про закриття закладу, лише сказавши що до 1 липня час ще є і він сподівається на збільшення фінансування.

А медичний директор Алла Пирог повідомила, що запорізький стаціонар готовий перевезти до себе пацієнтів з Мелітополя, але тільки після їх огляду та аналізу історії хвороб. На її думку такий відбір пройдуть не всі, а десь половина з 70 хворих, яких і заберуть до Запоріжжя. Яка доля чекає іншу половину – невідомо.