Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Мелітопольців залишають один на один з туберкульозом

Мелітопольців залишають один на один з туберкульозом

Мелітопольський протитуберкульозний диспансер з 1 липня піде в історію. Вчора представники медичної комісії із Запоріжжя, які приїхали з візитом до нашого міста, попередили лікарів вищезазначеного спец закладу, що їм потрібно готуватися до закриття. На Мелітополь виділяється лише 27 ставок для диспансерного відділення (зараз штат закладу налічує 91 людину), а всіх хворих, які лікуються стаціонарно – а це 69 пацієнтів, необхідно виписати, бо змоги перевезти їх до обласного центру та вже там лікувати, виявляється, немає

 

Нагадаємо, напередодні в телефонній розмові з нами  медичний директор Запорізького фтизіопульмонологічний клінічного лікувально-діаностичного центру  Алла Пирог була більш оптимістична, повідомивши, що половину пацієнтів з Мелітополя вони зможуть забрати до себе на лікування. Тепер, виявляється, навіть активних хворих планують просто випустити на вулицю, прив’язавши їх до сімейних лікарів в загальних амбулаторіях.

Медики протитуберкульозного диспансеру, дві третини з яких будуть вимушені піти у центр зайнятості кажуть, що при бажанні їх заклад можна спокійно залишити – він спроможний забезпечити себе фінансово. Так, за минулий рік диспансер заробив майже 8 млн гривень – цього достатньо і на оплату комунальних послуг,  і на  зарплатню персоналу,  і на більш-менш пристойне харчування пацієнтів. Тому мелітопольські лікарі передають вітання місцевим чиновникам, які перестали боротися за протитуберкульозний диспансер, а також директору обласного фтизіопульманологічного  центру Олександру Тищенко, який є їх  керівником.

Отже, медики і пацієнти мелітопольського протитуберкульозного диспансеру попереджають мелітопольців – з 1 липня будьте обачними на вулицях міста та в громадських місцях – ризик інфікуватися паличкою Коха значно підвищиться.