Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Протитуберкульозний диспансер відстояли?

Протитуберкульозний диспансер відстояли?

Мелітопольській протитуберкульозний диспансер, можливо, все ж таки буде працювати і після 1 липня. Нагадаємо, раніше саме ця дата озвучувалась як кінцева для існування місцевого стаціонару вищезазначеного медичного закладу

 

Але широкий розголос у ЗМІ та готовність мелітопольців вийти на вуличну акцію протесту проти закриття диспансеру змусили чиновників принаймні пригальмувати процес ліквідації і почати шукати інші виходи зі складної  ситуації.

Головна проблема – недостатнє фінансування медичної сфери. Але 19 червня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль оголосив, що з держбюджету додатково виділяються більше 2 млрд гривень на медичні заклади, які потребують фінансування. В п’ятницю 26 червня до Мелітополя приїде директор Департаменту охорони здоров’я Запорізької ОДА Вікторія Клименко, яка прорахує, скільки потрібно грошей для роботи місцевого протитуберкульозного диспансеру. Частину фінансових витрат на себе готовий взяти і Мелітополь. Тому є надія, що робота цього закладу не припиниться, і десятки інфікованих паличкою Коха будуть і далі отримувати кваліфіковану медичну допомогу.

Але не все так райдужно - обговорюється оптимізація штату медпрацівників тубдиспансеру і зменшення ліжок у стаціонарі. Хоча, за словами людей у білих халатах, зараз практично всі місця в палатах зайняті хворими, тому не зрозуміло, яким чином і до яких показників буде проводитися скорочення.