Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Хворі на онкологію можуть залишитися без необхідного лікування

Хворі на онкологію можуть залишитися без необхідного лікування

Через бездіяльність запорізьких чиновників успішне лікування онкологічних хворих в Мелітополі знаходиться під загрозою. В КНП «Мелітопольський онкологічний диспансер» закінчився термін роботи гамма-терапевтичного апарату, за допомогою якого проводиться лікування хворих методом опромінення

 

Радіоактивний кобальт, яким заряджають цей апарат один раз на 10-15 років, втратив свою потужність і потребує заміни. Ціна питання – 9 млн гривень. Головний лікар онкодиспансеру Олександр Рябіков проінформував про це і мелітопольських, і запорізьких чиновників ще в минулому році. І проблема ніби вирішилася – область готова була виділити 6 млн гривен, інші 3 млн брав на себе місцевий бюджет. Але на дворі вже середина літа 2020 року, а диспансер необхідного кобальту так і не отримав. Заступник губернатора Іван Федоров, який був одним з тих, хто взяв на себе вирішення цієї проблеми, фактично провалив завдання, поставивши під загрозу життя сотень хворих на онкологію.

Довелося лікарям самотужки займатися цією проблемою. У цьому році, внаслідок реформування медичної сфери,  диспансер почав фінансуватися через Національну службу здоров’я України, грошей стало більше, ніж раніше. Заклад вже може виділити 3 млн гривень із власного бюджету, але ж ще залишаються 6 млн. Олександр Рябіков каже, що з приходом до влади нового голови Запорізької ОДА  Віталія Боговіна є надія, що гроші нарешті знайдуться. Принаймні, головному лікарю пообіцяли, що очільник області особисто буде просити облраду про виділення коштів, бо це, без перебільшення, питання життя та смерті.

Співпадіння чи ні, але у той час як Іван Федоров досить довго нібито домовлявся про знижки на радіоактивний кобальт, за словами Олександра Рябікова до онкодиспансеру приходили люди, які готові були встановити на базі лікарні приватне обладнання, аналогічне гамма-терапевтичному апарату. Але прибуток – а це майже 10 млн гривень на рік, йшов би не до фонду диспансеру, а в приватні руки. Тому лікарі відмовилися від такої пропозиції.