Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Економічний обман чи реальний бізнес-план?

Економічний обман чи реальний бізнес-план?

Мелітопольська влада оприлюднила свої розрахунки щодо того, у скільки на рік обійдеться утримання водно-спортивного комплексу, розташованого на вулиці Ярослава Мудрого

 

Сума чималенька і дорівнює 13 млн гривень. При цьому можновладці з команди Мінька-Федорова впевнені, що басейн зможе сам себе утримувати і ані копійки грошей з місцевого бюджету на це виділяти не потрібно буде. На найближчій сесії Мелітопольської міської ради депутатом  запропонують затвердити статут позабюджетної безприбуткової організації, куди увійдуть вищезазначений водно-спортивний комплекс та стадіон ім.Олега Олексенка.  

Якщо припустити, що водно-спортивний комплекс буде працювати всі 365 днів на рік, то прибуток за 1 день має становити 35,5 тисяч гривен. Чи реально це в умовах кризи та відсутності грошей у населення навіть на найбільш необхідне? Скоріш за все – ні. Тому є велика вірогідність того,  що утримання басейну ляже додатковим тягарем  на місцевий бюджет, тобто на всіх мелітопольців – платників податків.

Тут можна пригадати ще одну схожу авантюру з боку дуету Мінько-Федоров. Нагадаємо, у 2018 році ці особи намагалися створити комунальне підприємство для пасажироперевезень, яке заробляло б стільки грошей, що вистачало і на його утримання і на  погашення банківського кредиту – а це 50 млн гривень. Місцевих депутатів, яких тоді ще міський голова Сергій Мінько поставив перед фактом голосування за те, аби взяти величезний кредит, дуже здивувала така позиція. Безліч питань, які поставили на сесії обранці міському голові, залишилися без відповідей, все, що відповідав Мінько, було тільки у планах і віртуальне. Позиція керманича міста тоді була наступна - усе, що пов’язане з автобусами і кредитом, а головне, його поверненням, буде колись, але кред треба брати. При цьому мер вперто не називав конкретних розрахунків по цьому багатомільйонному питанню, бо їх, виявляється, тоді ще не існувало.

 Тоді, у 2018 році, в нашому сюжеті розказуючи про цю подію ми сказали  наступне.

Частина сюжету.Ініціатива місцевої влади на чолі з Сергієм Міньком по придбанню в кредит пасажирських автобусів виглядає або як звичайний піар-хід, або як справжня афера. І не виключено, що у разі отримання кредиту, час його сплати настане раніше, аніж з’являться автобуси на міських маршрутах. І чи з’являться взагалі.

На жаль, ми були цілком праві. Проект комунальних автобусів згодом закрили, при тому що кредит таки взяли.

Чи не вийде приблизно так і цього разу, у ситуації з водно-спортивним комплексом – об’єкт, що нібито повинен сам себе утримувати буде тягнути гроші з місцевого бюджету. Питання відкрите.