Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Битва за врожай

Битва за врожай

Справжньою битвою за врожай обернулися події, які сталися у вівторок 28 липня у селі Таврія Веселівського, а тепер вже об’єднаного Мелітопольського району. У цьому населеному пункті розташоване державне підприємство дослідне господарство з однойменною назвою «Таврія», якому належить понад 3,5 тисячі гектарів землі

 

4 роки тому воно уклало договір на обробку цієї площі з приватним сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю «Батьківщина», з дуже неоднозначною репутацією. Господарями СТОВ є родина колишнього народного депутата України Олега Дмитренка. Підприємство фігурує в декількох кримінальних провадженнях проти керівників дослідних господарств у різних областях України. Слідчі підозрюють, що дії посадових осіб нанесли багатомільйонні  збитки державі і в той же час дозволили збагатитися  приватній фірмі. Не стала виключенням ситуація і з дослідним господарством «Таврія». За останні роки це державне підприємство обросло великими боргами, незважаючи на те, що СТОВ «Батьківщина» регулярно збирало на вищезазначених землях та потім реалізовувало врожаї зернових культур. Зважаючи на таку ситуацію суд наклав арешт на увесь врожай нинішнього року та призначив арбітражного керуючого в.о. розпорядника майна «Таврії» до наступних судових рішень. У свою чергу призначена Фемідою особа, відповідальна за збереження врожаю, не могла забезпечити в повній мірі охорону зібраного зерна, тому був укладений договір з Мелітопольським елеватором, аби перевезти його туди.

Юрій Кучак (арбітражний керуючий, в.о. розпорядника майна на ДГДП «Таврія»): «Тут на току ми бачимо вантажівки «Батькіщини» з чернігівськими номерами, тому в мене немає впевненості що зерно не вивезуть кудись у невідомому напрямку».

І ось тут почалося саме неприємне. Сільгоспробітники, найняті на роботу СТОВ «Батьківщиною», почали перешкоджати процесу вивезення зерна з току. Спецтехнікою були перекриті ворота на територію державного підприємства. Люди, більшість з яких не отримувала зарплатню по декілька місяців, боялись випускати з поля зору зібраний врожай як гарантію того, що з ними все ж таки розрахуються. Дійшло навіть до сутичок, а вантажівкам довелося виїжджати з території дослідного господарства у супроводі поліцейських. У операції приймали участь біля сотні поліцейських, у тому числі і автобус із спецпризначенцями. Між тим арбітражний керуючий запевнив, що всі робітники отримають належну їм зарплатню.

Юрій Кучак (арбітражний керуючий, в.о. розпорядника майна на ДГДП «Таврія»): «Співробітникам погасять заборгованість буквально сьогодні-завтра».

Цікаво, яка буде подальша доля СТОВ «Батьківщини», співпраця з якою  і довела державне підприємство «Таврія» фактично до банкрутства. На це повинні дати відповідь правоохоронні структури.