Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Чи вплине підвищення «мінімалки» на рівень життя українців?

Чи вплине підвищення «мінімалки» на рівень життя українців?

З 1 вересня мінімальна заробітна плата в Україні підвищиться до 5 тисяч гривень. За законопроект, який вніс до Верховної Ради президент Володимир Зеленський, проголосували 295 народних депутатів

 

Як повідомляв раніше глава держави після підвищення мінімальної заробітної зарплати виростуть доходи працівників бюджетної сфери: вчителів, медиків, соцпрацівників.

Також в Офісі президента відзначали, що підвищення "мінімалки" сприятиме виведенню з тіні зарплат українців, коли роботодавець офіційно встановлює працівникові найнижчий дозволений законом оклад, а іншу частину зарплати віддає в конверті, ухиляючись від сплати єдиного соцвнеску. Також це буде перешкоджати відтоку українців за кордон.

Нагадаємо: мінімальна зарплата в Україні з 1 січня 2020 року зросла на 550 гривень і становить зараз 4 тисячі 723 гривні.
Поетапне збільшення розміру мінімальної зарплати має на меті поліпшити якість життя громадян. Однак чи стануть краще жити українці, коли зарплата збільшилася всього на 277 гривень, - це велике питання. Як відомо, разом з підняттям «мінімалки» ростуть ціни на продукти харчування та товари першої необхідності. Тому люди навряд чи відчують поповнення в своїх гаманцях.

Для порівняння сім років тому Україна за рівнем зарплат випереджала деякі країни Євросоюзу.

Наприклад, в грудні 2013 р середня зарплата в Україні наблизилася до 4 тисячам гривень. Це було еквівалентом 500 $. Середня пенсія була тисяча п'ятсот двадцять шість гривень - це 200 $. За цими параметрами Україна випереджала такі країни ЄС, як Болгарія і Румунія. Зараз наша країна за рівнем життя - найбідніша серед країн Європейського Союзу. Підвищення на двісті з гаком гривень "мінімалки" виглядає як подачка від влади.