Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Олег Буряк: Ми повинні зберегти фтизіатричну службу будь-якою ціною

Олег Буряк: Ми повинні зберегти фтизіатричну службу будь-якою ціною

Депутати Запорізької обласної ради відвідали Мелітопольський протитуберкульозний диспансер. У серпні на засіданні 38-ї позачергової сесії облради було прийнято рішення про створення тимчасової контрольної комісії, яка розробить рекомендації та пропозиції щодо покращення роботи фтизіопульмонологічної служби на території області

 

Працювати  члени комісії вирішили у тому числі і  у виїзному режимі. Головою комісії обрано депутата облради Олега Буряка. Згідно з реформою галузі охорони здоров’я, ряд комунальних установ Запорізької обласної ради було приєднано до КУ «Запорізький обласний протитуберкульозний клінічний диспансер», яка була реорганізована у комерційне неприбуткове підприємство. До складу цього новоствореного медзакладу сьогодні входять ще 9 фтизіопульмонологічних відділень, що знаходяться на території Запорізької області. Наразі, в результаті об’єднання скорочується велика кількість медичного й адміністративного персоналу, ліквідовуються підрозділи та лабораторії, підприємству не вистачає фінансування.

Олександр Тищенко (директор КНП «Запорізький обласний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр»): «Облрада прийняла рішення залишити усі підрозділи, а нацслужба здоровя виділила кошти на 1 обласний диспансер. Цю різницю десь треба взяти»

За словами Олександра Тищенка, недофінансування на рівні області складає 33 мільйони гривень. Навесні міською владою було заявлено про виділення Мелітопольсокму тубдиспансеру 1 мільйона гривень з міського бюджету, але, як зясувалося, медзаклад досі ці кошти не отримав.

Реорганізація закладу принесла чимало проблем і хворим, які тепер змушені їздити у Запоріжжя здавати аналізи чи брати довідки, і медперсоналу.

Людмила Новікова (завідуюча Мелітопольський протитуберкульозного відділення) Рано чи пізно відділення помре, хворі помирають. 69 хворих зараз.

Олександр Тищенко (директор КНП «Запорізький обласний фтизіопульмонологічний лікувально-діагностичний центр»):  з 1 апреля.. 33 млн недофінансування. Цю проблему надо решать.

Члени депутатської комісії дві з половиною години спілкувалися з колективом, пацієнтами та представниками обласного тубдиспансеру.  Голова комісії Олег Буряк підбив підсумки виїзного засідання тимчасової контрольної комісії.

За результатами комплексного аналізу усіх проблем, які наявні у КНП та підпорядкованих йому відділеннях, члени комісії сформують пакет пропозицій і рекомендацій, які будуть подані на розгляд сесії Запорізької обласної ради.