Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Чиновники підштовхують Мелітополь до епідеміологічної прірви

Чиновники підштовхують Мелітополь до епідеміологічної прірви

На початку цього тижня голова Запорізької ОДА Віталій Боговін у своєму зверненні зазначив, що Мелітополь один з небагатьох населених пунктів нашого регіону, який за рівнем захворюваності на COVID-19 вже вийшов з комфортної «зеленої» зони

 

І дійсно, майже щодня в місті фіксують з десяток нових випадків захворювання на корона вірусну інфекцію, що в перерахунку на загальну кількість городян перевищує середні загальнообласні показники. Між тим, команда Мінька, в гонитві за піаром та політичними дивідендами заходилася проводити у місті купу заходів з потенційним масовим скупченням людей, серед яких багато дітей. Для чого тоді в школах та дитсадках вимагають від батьків суворого дотримання всіх протикоронавірусних норм, якщо Мінько та Федоров поза межами цих закладів заохочують всіх бажаючих збиратися разом. Чи може мелітопольці забули, хто через свою злочинну недбалість  ще на самому початку пандемії привіз до нашого міста небезпечну хворобу. Але влада, схоже, й далі планує масові заходи.  За нашою інформацією, Мінько та Федоров великі надії покладають по–перше, на офіційне висування останнього у міські голови ( нібито це дійство буде проводитися на центральному стадіоні із сотнями запрошених людей), а по-друге, на День міста (це при тому, що, наприклад,  нещодавнє святкування Дня Мелітопольського району було фактично скасоване через пандемію – тут організатори вчасно зрозуміли усі масштаби  майбутньої загрози від такого святкування).

Доречі, про те, що вибирають мелітопольські чиновники – піар та можливість підзаробити з одного боку, чи  турботу про здоров’я городян красномовно свідчить ситуація з місцевим інфекційним стаціонаром. Коли на обрії замаячили великі гроші (пів сотні мільйонів гривень) Мінько та Федоров дали відмашку робити ремонт інфекційної лікарні, не зважаючи навіть на всесвітню пандемію корона вірусу. В результаті цей спеціалізований медичний заклад було переведено в геть непристосоване для лікування приміщення колишнього дитячого санаторію. І наразі ми має наступну картину – за інформацією рядових медиків, що там працюють, реанімація інфекційної лікарні  забита важкими пацієнтами. У реанімаційному відділенні немає вільних ліжок і всі хворі перебувають на апаратах  ШВЛ у тяжких  коронавірусних станах. Ще 7 реанімаційних ліжок з тяжкими коронавірусними хворими знаходяться в так званій «лікарні майбутнього». Більше вільних ліжок в реанімації цієї медустанови немає. Задіяні всі апарати ШВЛ, які є в реанімаціях інфекційного стаціонару і «лікарні майбутнього». Але тільки 4-5 з них можна назвати нормальними стаціонарними робочими апаратами ШВЛ, інші – мотлох.

У такій складній епідемічній ситуації, з катастрофічними умовами надання медичної допомоги хворим, міська влада збирається здійснити в «лікарню майбутнього» перевіз хірургії та травматології.

Щоб перевезти хірургію і травматологію необхідно «виселити« з «лікарні майбутнього» важких коронавірусних хворих. Їх збираються переправити в реанімацію інфекційного відділення. Для цього лікарям наказали готувати додаткові 7 ліжок. Однак ці хворі потребують і додаткової медичної апаратури, якої немає. Для цих важких хворих в інфекційному відділенні є лише балони з киснем, які просто нема куди  підключати. Немає і такої кількості співробітників для обслуговування великої кількості хворих в реанімації.

Мелітополь на межі епідкатастрофи і поки що політики з команди Мінька роблять все, аби ця ситуація лише загострилася.