Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ У Мелітополі проходить Собор болгар України

У Мелітополі проходить Собор болгар України

На два дні – 11 та 12 вересня Мелітополь став центром болгарської культури. У нашому місті вперше проводиться одна з визначних подій болгарської діаспори- 9-ий собор болгар України

 

У  рамках проведения  Собору на базі Мелітопольського державного педагогічного університету відбулася 15 міжнародна конференція «Болгари північного Причорномор’я». У цьому науковому форумі взяли участь понад сто учасників з 6-ти країн, приїхало багато почесних гостей з Болгарії,  а також з Києва, Одеси, Запоріжжя та інших міст. Учасників конференції привітав віце-прем’єр Уряду Болгарії 2017-2018 років Валерій Сімеонов.

Валерій Сімеонов (віце-прем’єр Уряду Болгарії 2017-2018 р.р.): «Для мене велика честь представляти болгарський народ на цьому науковому форумі. Він є підтвердженням єднання болгарського та українського народу. Болгарська спільнота не тільки об’єднує болгарську й українську культуру, а й визначає спільні тенденції нашого розвитку».

Один з кураторів проведення  Собору болгар України народний депутат та голова асоціації болгар  України Антон Кіссе зазначив, що наразі питання збереження болгарської культури важливе і актуальне.

Антон Кіссе (народний депутат України): «Зараз йде децентралізація, важливо виробити алгоритм і зберегти культуру». 

Проведення конференції і Собору болгар у Мелітополі стало можливим завдяки почесному консулу республіки Болгарія в Україні Сергію Желєву. Він подякував  усім, хто причетний до організації такої важливої події як Собор болгар України.

Після урочистого відкриття конференції розпочалася робота у секціях, а для  почесних гостей була проведена екскурсія університетом.