Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ IX Собор болгар України пройшов у iнтеркультурному Мелітополі

IX Собор болгар України пройшов у iнтеркультурному Мелітополі

На два дні, п'ятницю та суботу, 11 і 12 вересня, Мелітополь перетворився на центр болгарської культури: в нашому місті пройшов IX Собор болгар України

 

У п'ятницю відбулися офіційні заходи - конференція в МДПУ і відкриття пам'ятника національному герою Болгарії Хаджі Димитру в сквері Слівен, а в суботу святкові заходи пройшли в міському парку культури і відпочинку імені Горького. Почалися вони з урочистої ходи: від площі Перемоги колона гостей свята в національних костюмах пройшла до парку. Варто відзначити, що в ці дні Мелітополь приймав болгар не тільки з усієї України: Мелітопольщини, Миколаївщини, Запоріжжя, Херсонщини, до нашого міста приїхали також гості з Болгарії і Молдови.
Собор болгар проводиться один раз на два роки,  цього разу вперше він пройшов в Мелітополі. У парку на новій сцені відбувся великий святковий концерт, який проводився на двох мовах - українською та болгарською. Мета заходу - розвиток історичних і духовних цінностей, зміцнення дружби між українським і болгарським народами. Програма концерту була насиченою: пісні, танці, вірші - десятки творчих колективів дарували гарний настрій і перенесли глядачів у атмосферу національного колориту болгарської культури.
Навколо фонтана був організований ярмарок товарів від місцевих виробників, а також майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Гості свята могли придбати сувенірну продукцію, вишиті і в'язані речі, іграшки, вироби з дерева та інше. У цей день проходило багато майстер-класів: свої локації розгорнули представники краєзнавчого музею, міських бібліотек, дитячої художньої школи. Працювало багато фотозон. Особливою популярністю користувався намет мелітопольського центру «Балкани». Тут зуміли відтворити традиційне болгарське житло: ліжко з перинами, на стінах - рушники, на підлозі - килими, в кутку - старовинна скриня. Мелітопольці і гості свята ділилися своїми враженнями.
Марина Ангеловська - корінна болгарка. За словами жінки, в їхній родині свято шанують традиції болгарського народу.
Підтримку в організації Собору болгар надав почесний консул республіки Болгарія в Україні Сергій Желєв.
Сергій Желєв (почесний консул республіки Болгарія в Україні)
IX Собор болгар України в черговий раз довів, що Мелітополь - місто гостинних людей. Нажаль, деякі чиновники навіть таке інтеркультурне свято намагалися перетворити у власний піар-проект, але зіпсувати цей захід політикою їм не вдалося. Собор відбувся на дуже високому рівні.