Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Екстрена сесія – басейну треба гроші та статут

Екстрена сесія – басейну треба гроші та статут

Сьогодні в Мелітополі відбулося засідання 59-ої позачергової сесії Мелітопольської міської ради. Збирали депутатів у екстреному порядку, не давши обранцям від опозиції навіть часу вивчити проекти рішень, чого, доречі, вимагає закон

 

А у порядку денному сесії було те, що, безумовно, повинно зацікавити громаду. У блоці «Фінансові питання» депутатам було запропоновано по-перше, перерозподілити бюджетні кошти і направити додаткові 5 млн гривень на медичну сферу – доукомплектувати лікувальні заклади, що знаходяться на стадії реконструкції, забезпечити медпрацівників засобами захисту, а по-друге – взяти новий кредит на 50 млн гривень, тобто повісити на городян ще один борговий зашморг. Причому керуючий сесією Роман Романов відмовився від пропозиції представника «Опозиційного блоку» Галини Данильченко проголосувати окремо по кожному з цих питань. Фактично місцева влада поставила депутатів у безвихідне становище – підтримати або не підтримати одночасно і дійсно важливу пропозицію і досить сумнівне, з корупційним присмаком, питання. Щосили тиснув на цей моральний аспект і Роман Романов, постійно повторюючи, що на виборах мелітопольці дадуть свою оцінку позиції депутатів. Така деструктивна  поведінка чиновників з команди Мінька та Федорова наштовхує на думку, що медичне питання було винесене на сесію лише для прикриття більш важливого для можновладців взяття чергового кредиту. Так, у проекті рішення чітко сказано  що пропонується здійснити місцеве запозичення до бюджету Мелітополя у 2020 році від АТ «Державний експортно-імпортний банк України» під 12 відсотків річних. Метою місцевого запозичення, зазначеного в цьому рішенні, є залучення коштів у тому числі для фінансування будівництва басейну, об’єктів дорожньої інфраструктури та благоустрою; капітальний ремонт мереж вуличного освітлення тощо. При цьому в документі вказано, що розмір відсоткової ставки за кредитом теоретично може вирости аж до 25 відсотків, тобто місто повинно буде  віддавати у два рази більше запланованого зараз.
У підсумку провладні чиновники та депутати, а це представники Европейської солідарності, ОПЗЖ, Самопомочі, за два тижні до завершення своєї каденції вирішили проголосувати за те, аби взяти кредит. Гроші, нагадаємо, підуть у тому числі і на завершення будівництва розпареного владою водно-спортивного комплексу, що став для міста справжньою золотою прірвою, від якої зиск поки отримують тільки Федоров та Мінько.
Проти чергового кредиту на 50 млн гривень проголосували або утримались лише депутати з опозиційного блоку. Вони розуміють, що тепер з мелітопольського бюджету на протязі найближчих 5-ти років буде витрачатися тільки у вигляді відсотків за кредитом по декілька мільйонів гривень. Тих самих гривень, яких вистачило б наприклад, аби забезпечити всіх учнів  молодших класів безкоштовним харчуванням.