Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Скільки коштуватиме «заплив» у басейні?

Скільки коштуватиме «заплив» у басейні?

В Мелітополі відбулося офіційне відкриття водно-спортивного комплексу на вулиці Дорошенка. Чи варто казати, що місцеві чиновники в черговий раз знехтували усіма карантинними заходами і організували масштабну акцію, аби пропіарити себе улюблених. Багато в чому завдяки їх зусиллям Мелітополь став одним з небагатьох населених пунктів у Запорізькій області, який перейшов у помаранчеву карантинну зону і прямує до останньої, червоної зони

 

Яскраве відкриття басейну з салютом, виступом барабанщиків та спортсменів з синхронного плавання  коштувало щонайменше декілька сотень тисяч гривень. Чиновники взяли ці кошти не з своєї власної кишені, а з міського бюджету. Тобто за фактом ми бачимо наступне – по-перше – можновладці з команди Мінька  провела масовий захід в період карантину, по-друге – не за своєю, звісно, волею, піар-відкриття оплатили всі мелітопольці – платники податків. Як бачимо, хвалити чиновників тут взагалі нема за що, більш того, до них повинні виникнути питання з боку правоохоронних структур.

Що стосується самого водно-спортивного комплексу,  вартість якого дорівнює за різними даними від 100 до 120 млн гривень. За цією сумою він дійсно, як вихваляються чиновники, один з кращих у південно-східній частині нашої країни. Але чи буде він дійсно взірцем спортивного об’єкту за своїм функціонуванням, а не лише за зовнішнім виглядом – покажуть вже  перші місяці його інтенсивного використання.   І тут є великі сумніви.

Ще навесні цього року заступник міського голови Ірина Рудакова розповіла, що за попередніми оцінками утримання комплексу виллється десь у 13 млн гривень на рік.  При цьому, за словами чиновників, басейн -  організація неприбуткова і буде утримувати себе сама. Якщо повірити представникам команди Мінька і припустити, що ані копійчини з бюджету на басейн витрачатися вже не буде, то можна за допомогою математики  навіть вирахувати приблизну вартість заняття у цьому храмі спорту.

Припустимо, що всі 8 доріжок басейну будуть постійно зайняті протягом року без вихідних, протягом 8 робочих годин. Це само по собі неможливо, але будемо відштовхуватися від максимально можливої завантаженості басейну.

Отже, якщо 13 млн. грн. поділити на 8 доріжок на 12 місяців на 30 днів та на  8 годин у підсумку отримаємо вартість однієї години, яка дорівнює 564 гривні з копійками.

Така нульова рентабельність однієї доріжки нового мелітопольського басейну при максимальній його завантаженості. Але якщо подивитися реально на експлуатацію басейну, то цю суму потрібно помножити як мінімум удвічі. До того ж вартість комунальних послуг постійно зростає – це збільшує вартість утримання басейну і відповідно відображається у вартості вхідного квитка.  

Чи може простий середньостатистичний мелітополець дозволити собі поплавати в басейні за 1000 гривень на годину? Навряд чи. Ось чому вартість відвідування басейну поки що не оголошується і, напевно, її не будуть оголошувати до кінця виборів, аби не лякати мелітопольців. Бо відвідування цього об'єкта, при умові його повного самоутимання, стане доступним лише для заможних людей. Якщо ж ціна однієї години буде меншою, значить чиновники з команди Мінька збрехали городянам і збираються брати гроші з бюджету міста. А це мільйони гривень, які в умовах пандемії ліпше було б направити на медицину.