Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Наркотики і влада

Наркотики і влада

Мелітополь - місто невелике, тому життєвий шлях кожного кандидата на головну посаду городянам відомий майже досконально

 

І ось про одного з претендентів у мелітопольців склалася стійка думка, що ця особа  – наркозалежна. Нажаль, згідно чинного законодавства, нема такого пункту, що кандидати на різноманітні посади повинні обов’язково проходити медичне обстеження на наркозалежність та психічний стан.  Можемо припустити, що оприлюднені висновки медиків підготували б виборцям багато сюрпризів. Тому мелітопольці свою думку формують через зовнішній вигляд претендентів, близьке або віддалене знайомство з ними, чи просто за чутками.

Для початку треба розібратися, за якими симптомами можна виявити наркозалежну людину. Наприклад, марихуана на першому етапі робить людину гіперзбужденим, веселим, активним, неймовірно товариським і захопленим. Швидка мова, стрімкі рухи, проблеми з координацією в просторі - ознаки каннабіоідной залежності. Надалі розвивається депресія, страждають розумові процеси, що відбивається на навчанні і роботі. Нерідко людина страждає від нападів паніки, манії переслідування, галюцинацій. Зовнішні ознаки - це червоні очі, розширені зіниці, загострена реакція на зовнішні подразники.

Психостимулятори провокують ще більш потужний сплеск активності, який може тривати кілька днів. Наркоману потрібно кудись бігти, він швидко говорить і рухається. Мова може бути незв'язна. При вживанні кокаїну про таку залежність скажуть почервоніле обличчя, пітливість, частий пульс, втрата нюху або смаку. Також явні ознаки вживання психостимуляторів - напади ейфорії, розлади апетиту (аж до повної втрати), аритмія і серцева недостатність. Згодом розвиваються психози, параноїдальні думки, напади паніки і галюцинації. У поведінці посилюється невмотивована агресія.

Безумовно, наркозалежність – це хвороба.  Під впливом різноманітних речовин людина не може відповідати навіть за себе, за свою поведінку. А тепер давайте уявімо, що посада, яку займає наркозалежна людина, зобов’язує його нести відповідальність за ціле місто. Навряд чи мелітопольці будуть у захопленні, знаючи, що мер, який вживає наркотики, впливає на розподілення бюджетних коштів, приймає рішення щодо функціонування, наприклад шкіл, дитсадків або лікарень.

Доречі, в Україні вже був щонайменше один такий прецедент – Київ свого часу очолював Леонід Черновецький, якого в ЗМІ та в народі називали не інакше як Льоня-космос. Ні до чого хорошого такий експеримент не привів – мешканцям столиці він запам’ятався хіба що продуктовими наборами для людей похилого віку, екстравагантною поведінкою та різким збагаченням молодих та перспективних членів його команди. Мелітопольцям це когось нагадує, чи не так?