Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Вулиці імені героя…Олександр Казарцев

Вулиці імені героя…Олександр Казарцев

Красива спокійна вулиця Казарцева розташована на мікрорайоні Мелітополя, вона з'єднує вулицю Гризодубової і бульвар 30-річчя Перемоги. Названа вулиця в честь генерала Олександра Казарцева, командира 126-ї стрілецької дивізії, яка відзначилася при звільненні Мелітополя в жовтні 1943 року. До 1987 року вулиця Казарцева називалася Третя Продольна вулиця

 

Закінчив 3 класи школи. У Червону Армію вступив добровольцем в січні 1920 року, брав участь в Громадянській війні. У 1936 році закінчив Військову академію імені Фрунзе. У березні 42 року полковник Казарцев був призначений на посаду командира 87-ї стрілецької дивізії, що формувалася на Далекому Сході і з червня 1942 року брав участь у Великій Вітчизняній війні. Дивізія відзначилася в період оборони під час Сталінградської битви. З березня 1943 року Олександра Казарцев перебував на посаді командира 126-ї стрілецької дивізії, вона взяла участь у Донбаській операції зі звільнення Горлівки. За цю перемогу 126-та стрілецька дивізія отримала почесне найменування «Горлівська».
Командир 126-ї стрілецької дивізії проявив особливі мужність і військову майстерність в ході Мелітопольської наступальної операції. При штурмі міста Мелітополь в жовтні 1943 року Казарцев вміло керував діями штурмових загонів на вулицях міста. Під час визволення Мелітополя дивізія знищила  понад 5 000 гітлерівців, 66 танків, 11 штурмових гармат, 7 бронемашин. «За зразкове виконання бойових завдань командування з прориву укріпної смуги німців і звільнення міста Мелітополь і проявлені при цьому відвагу і геройство» генерал-майору Олександру Гнатовичу Казарцеву було присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордена Леніна і медалі «Золота Зірка». Пішов з життя герой війни в 1985 року, похований у Москві. На честь Казарцева названа вулиця в місті Горлівка Донецької області і в нашому рiдному Мелітополі. У 1968 році йому було присвоєно звання Почесний громадянин Мелітополя. Пам'ять про героя жива, мелітопольці пишаються подвигом всіх, хто звільняв наше місто від німецько-фашистських загарбників.