Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Вулиця імені героя ... Ілля Сопін

Вулиця імені героя ... Ілля Сопін

На мікрорайоні Мелітополя серед вулиць з багатоповерховими будинками розташувалася тиха затишна вулиця Сопiна з десятками приватних будинків

 

Названа вона на честь командира 3-го стрілецького батальйону 366-го стрілецького полку 126-ї стрілецької дивізії 51-ї армії 4-го Українського фронту, Героя Радянського Союзу Іллі Сопiна.
Народився він у 1917 році в Донецькій області, працював на залізничній станції Ясинувата.
У Червоній Армії з 1938 року. Проходив службу в прикордонних військах на Далекому Сході, з грудня 1942 року був учасником Великої Вітчизняної війни. Брав участь у Сталінградській битві, звільненні Донбасу. Командир 3-го стрілецького батальйону 366-го стрілецького полку капітан Ілля Сопін відзначився в боях за місто Мелітополь.
Його батальйон очистив від ворога 27 кварталів міста, відбив 16 контратак танків і піхоти противника. 22 жовтня 1943 капітан Ілля Сопін особисто очолив атаку батальйону і зайняв залізничну станцію Мелітополь. У вуличних боях за визволення міста його батальйон знищив понад 600 ворожих солдатів і офіцерів, 3 середні танки, 2 мінометних батареї, 16 кулеметних точок. На станції було захоплено паровоз, 50 вагонів і 40 платформ. Капітан Ілля Сопін особисто знищив 13 солдатів і 2 офіцерів ворога. 1 листопада 1943 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені мужність і героїзм, капітану Іллі Івановичу Сопiну було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Загинув мелітопольський визволитель 3 листопада 1943 року під час штурму Турецького валу. Похований у братській могилі в Мелітополі.
У нашому місті ім'ям Іллі Сопiна названа вулиця, в його честь встановлено меморіальна дошка. Пам'ять жива, вона передається з покоління в покоління. Про подвиг героїв, які визволяли наше місто від фашистських окупантів, мелітопольці будуть пам'ятати завжди!