Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ В Мелітополі абонплату нараховують як заманеться

В Мелітополі абонплату нараховують як заманеться

Як мелітопольська влада дозволяє наближеним до себе підприємствам наживатися на городянах. Рік тому, 1 жовтня 2019 року почало діяти рішення виконкому, в якому для тоді ще тільки створеному ТОВ «Тепло-Мелітополь» був затверджений двоставковий тариф на теплову енергію та послугу з постачання теплової енергії

 

Так ось, для населення абонплата (умовно-постійна частина тарифу) встановлювалася наступним чином  - для абонентів житлових будинків з будинковими приладами обліку теплової енергії - 51237,7 грн.Гкал/год (з ПДВ);

для абонентів житлових будинків без будинкових приладів обліку теплової енергії - 3,58 грн./м. кв. (з ПДВ);

Якщо казати більш простою мовою, то родина мелітопольців, яка мешкає припустимо в трикімнатній квартирі загальною площею в 50 квадратних метрів повинна щомісяця сплачувати вищезазначену тепловому підприємству в районі 200 гривень абонплати. Запам’ятаємо цю цифру.

На просторах інтернет шукаємо все, що стосується абонплати в Україні. І знаходимо досить цікаву інформацію. Так, на порталі Юрліга розміщена  стаття від 17.06.2020 року. В ній наводиться інтерв’ю начальника управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства КМДА Віри Радченко виданню «Вечірній Київ». Так ось вона розповіла, що очікуваний розмір граничної плати за абонентське обслуговування складе на послугу опалення та гарячого водопостачання - 31,15 грн на абонента. Це – найвища сума, яку можна запровадити для абонента, з яким укладений договір (тобто для квартири). А тепер порівняйте – 150-200 гривень в Мелітополі та 31,15 копійок в Київі.

Йдемо далі. Відкриваємо сайт фінанси.юа і там знаходимо статтю від 2.05.2019 року.

В ній повідомляється, що  абонентська плата стягується щомісячно (незалежно від того, користувалися послугою чи ні) і у фіксованому розмірі. Сума визначається в договорі. А далі найцікавіше. Кабінет міністрів у своїй постанові розробив граничний розмір плати. Він визначається за формулою і буде змінюватися разом зі зростанням мінімальної зарплати. Формула підрахунку розміру абонентської плати виглядає так:

Мінімальна зарплата * 2,58 * 0,15 * К (0,019). При мінімальній на той час зарплатні, яка складала 4173 грн абонентська плата на опалення повинна була бути 30.6 грн. При нинішній мінімальній зарплаті у 5 тисяч ця сума корегується до 32-33 гривень. І знову порівнюємо з Мелітополем – 150-200 гривень в нашому місті і 32-33 гривні в цілому по Україні.

Висновок – команда Мінька та Федорова робить все, аби мелітопольці сплачували за комунальні послуги в декілька разів більше, ніж в інших містах. Гроші йдуть на підприємства, які контролюються місцевими чиновниками і далі витрачаються незрозуміло на що. Адже особисто Сергій Мінько на посаді міського голови неодноразово перешкоджав депутатам міської ради від опозиційного блоку створити комісію, яка б провела аудит в цих організаціях.