Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Вулиця імені героя… Каракози Абдалієв

Вулиця імені героя… Каракози Абдалієв

Мелітополь по праву може пишається тим, що в нашому місті ряд вулиць названі на честь героїв, які визволяли Мелітополь від німецько-фашистських загарбників. Одна з таких вулиць - Абдалієва

 

Каракози Абдалієв - лейтенант, командир стрілецького взводу 690-го стрілецького полку 126-ї стрілецької дивізії 51-ї армії 4-го Українського фронту. Народився в 1908 році в Республіці Казахстан в селянській родині. Після закінчення школи працював у колгоспі.
У Червону Армію був призваний у 1941 році. У боях на фронтах Великої Вітчизняної війни брав участь з 1942 року.
Лейтенант Абдалієв особливо відзначився в боях за місто Мелітополь. 22 жовтня 1943 року очолюваний ним підрозділ очистив від ворога сімнадцять будинків, знищив двадцять три вогневі точки і понад шість десятків гітлерівців. Абдалієв особисто підірвав два ворожі танки. Пав смертю хоробрих у цьому бою. Похований на південній околиці Мелітополя. 1 листопада 1943 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм лейтенантові Абдалієву посмертно було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У Мелітополі його ім'ям названа вулиця, на будинку встановлена меморіальна дошка.
Варто зазначити, що вулиця імені героя має не дуже привабливий вигляд: дорога - в ямах, асфальту немає, в негоду вулиця потопає в бруді і калюжах. Місцеві жителі сподіваються, що влада зверне увагу на цю проблему. Напередодні Дня визволення Мелітополя від німецько-фашистських загарбників представники підростаючого покоління привітали всіх мелітопольців зі святом і розповіли про своїх героїв війни.
Представники старшого покоління згадують про колишні часи з ностальгією.
Завтра, 23 жовтня, в інформаційній програмі «Регіон» вийде заключний сюжет проекту «Вулиця імені героя», в ньому ми розповімо про Героя Радянського Союзу - Михайла Фролова.