Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Мелітопольці вшанували пам'ять про визволителів міста автопробігом

Мелітопольці вшанували пам'ять про визволителів міста автопробігом

23 жовтня Мелітополь відзначив одну з головних дат у своїй історії – День звільнення міста від фашистських загарбників. Це відбулося 77 років тому. Операція зі звільнення Мелітополя тривала 45 днів. 23 жовтня 1943-го року війська 4-го Українського фронту прорвали потужну оборонну смугу ворога, звільнивши місто від фашистів

 

За участь у звільненні Мелітополя  87 солдат і командирів були удостоєні високого звання Героя Радянського Союзу. У Мелітополі до  Дня визволення  провели масштабний автопробіг. У ньому взяли участь небайдужі мелітопольці, які памятають про подвиги своїх дідів та прадідів і передають цю пам'ять своїм дітям.

Учасники автопробігу стартували від кінотеатру «Перемога» і  проїхали колоною вулицями міста. На жаль, центр  у День 77-ї річниці визволення Мелітополя був перекритий, там проводилися спортивні змагання. Але це не завадило автопробігу. Його учасники продемонстрували, що цінують перемогу і шанують пам'ять про воїнів-визволителів.

Проїхавши містом, учасники автопробігу зробили зупинку біля Братського кладовища на вулиці Героїв України, щоб вшанувати пам'ять солдат-визволителів, які тут поховані.

Учасники автопробігу поклали живі квіти до пам’ятника скорботній матері. На братському кладовищі цього дня були і школярі, і пересічні мелітопольці. Усі були неприємно вражені тим, що до такої визначної дати, як день звільнення Мелітополі від фашистських загарбників  представники влади не подбали про те, щоб запалити вічний вогонь.