Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Тариф зросте у будь-якому випадку

Тариф зросте у будь-якому випадку

Схоже, мелітопольцям таки доведеться з 1 січня 2021 року платити більше за розподіл газу. Сьогодні у форматі відкритого слухання відбулося засідання Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг

 

В числі інших було ухвалено рішення  про встановлення розміру нормативних та виробничо-технологічних втрат/витрат природного газу на 2021 рік для 11 Операторів ГРМ – серед них ПрАТ «Мелітопольгаз». Для цього підприємства НКРЄКП визначило цифру на рівні 7 854 тис. м. куб., що майже вполовину менше, ніж хотіли у  ПрАТ «Мелітопольгаз» згідно своїх розрахунків.
25 листопада відбудеться ще одне засідання комісії, де буде встановлений розмір тарифу за газорозподіл для Мелітополя. Нагадаємо, зараз він становить 1,31 копійку за кубометр, газовики запланували підвищити ціну до 4,88 копійок, тобто майже в чотири рази, а ось в НКРЄКП схиляються затвердити його на рівні 2.36 без ПДВ, тобто майже вдвічі більше, ніж зараз.
Перемога це чи поразка для мелітопольських споживачів? Залежно від того, з якого боку розглядати цю інформацію. Місцеві чиновники і підконтрольні їм ЗМІ вже підносять це як успіх і будуть формально праві – адже тариф підвищать не в чотири, а лише, умовно кажучи, в два рази.
Але якщо взяти до уваги, що цей самий тариф і без того був найвищий в Запорізькій області і тепер його стовідсотково збираються ще  збільшити  – то це провал діяльності і місцевої влади і особисто нардепа Сергія Мінька, які не змогли відстояти права мелітопольців. І цей провал вже в новому році  болісно вдарить  по кишенях мешканців нашого міста.