Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Чудернацький тарифний майдан

Чудернацький тарифний майдан

В Мелітополі в рамках загальноукраїнської акції вже другий день проходить так званий тарифний майдан. Люди висловлюють своє обурення щодо різкого підвищення вартості комунальних послуг

 

У неділю мелітопольці, дарма що був вихідний день, мітингували перед пустим виконкомом, а потім перекрили дорогу на перехресті, де перетинаються два проспекти – Богдана Хмельницького та 50-річчя Перемоги. Це змусило представників місцевої влади приїхати  до протестувальників. Чиновники пообіцяли провести в понеділок з активом провести спеціальне засідання на якому знайти спільне рішення проблеми. Цікаво, що місцеві ЗМі, підконтрольні команді нардепа Мінька та міського голови Федорова, висвітлювали події так, ніби у підвищенні тарифів винні лише Президент України Зеленський та уряд, а от мелітопольськи можновладці тут ні до чого.

Сьогодні біля стін виконкому знову зібрався натовп мелітопольців, але всередину пустили тільки 50 чоловік. З ними спілкувалися керманич міста Іван Федоров та його підлеглі. Заяви чиновників подекуди викликали щирий подив. Так, Федоров, коментуючи підвищення більш ніж у два рази тарифу за газорозподіл, висловив обурення тим, як можна було у свій час безкоштовно передавати газові мережі Мелітопольгазу, який тепер почувається повним монополістом і робить те. що вважає за потрібне.

Так от людина, за підписом якої газові мережі, що належали громаді,  перейшли до приватної компанії є найближчий однодумець, патрон та друг Івана Федорова нардеп Сергій Мінько. І тут або міський голова вперше відкрито виступив проти нардепа, або він просто каже те, що потрібно у цей момент, аби не дратувати людей.

Також Іван Федоров заявив, що тарифи на тепло в Мелітополі обґрунтовані, а підприємство «Тепло-Мелітополь» створене ним та нардепом Сергієм Міньком у благородних цілях, аби не сплачувати багатомільйонні борги НАК Нафтогазу, які утворились у підприємства-попередника ТОВ «Мелітопольські теплові мережі». Федоров відкрито заявив, що у 2018 році тепломережі довели до банкрутства.

Але ж 2018 рік – це самий розквіт правління у Мелітополі Сергія Мінька, у якого в команді був і Іван Федоров. Саме вони призначили так званого кризового менеджера Олексія Козлова, за керівництва якого і було утворені рекордні борги підприємства.

Взагалі, вся розмова можновладців з активістами зводилася до того, що чиновники захищали високі тарифи, які встановлюють підконтрольні їм підприємства  та звинувачували київських можновладців у високих тарифах, які  спускаються зверху. Депутат міської ради Михайло Маслов навіть  добалакався до того, що запропонував Президенту Володимиру Зеленському піти у відставку, якщо він не вплине на зниження тарифів.

Цікаво, чому депутат, зважаючи на вищезазначені факти, не запропонував скласти свої повноваження нардепу Сергію Міньку та міському голові Івану Федорову, який до того ж знаходився поруч? Питання риторичне.