Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ У боргах як у шовках

У боргах як у шовках

Мелітополь на сьогодні заборгував різноманітним фінансовим установам (тобто банкам) більше 80-ти млн. гривен

 

Про це повідомила заст. начальника  міського фінансового управління Ірина Іванова. Кредити наше місто почало активно брати ще під час правління Сергія Мінька, з 2018 року.
Тоді за договором з Укргазбанком була оформлена позика в розмірі 22,5 млн. грн. під 18.5%. Цей кредит планується погасити повністю в цьому році. У 2020 році розмір кредиту у цьому ж банку склав 18,8 млн. грн. під 15.5% річних.
Потім було прийняте рішення перейти в інший держбанк, де відсоткова ставка більш вигідна для громади і становить 12%. Так, в Укрексімбанку був оформлений кредит на  32,2 млн. грн. під 12%. З них 6% ставка Нацбанку і ще 6% - маржа Укрексімбанку.

Також, за програмою НЕФКО вже використано 10 млн. грн. кредиту під 3%. Таким чином, в цілому Мелітополь кредитувався на 82.5 млн. грн.
Але на останній сесії міськради більшість депутатів за пропозицією міського голови Івана Федорова, дали добро на відкриття ще однієї кредитної лінії вартістю 80 млн гривень.
Між тим, скоріш за все   повністю скористатися останнім кредитом не можна, бо максимальна сума кредиту, що зараз дозволена Мелітополю виходячи з розміру його бюджету – це 150 млн гривень. А якщо скласти залишки від минулих кредитів 82,5 млн гривень та новий кредит – 80 млн гривень, то вже виходить сума більш ніж у 160 млн гривень.