Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Запорізький «палац» Федорових

Запорізький «палац» Федорових

Журналісти одного з обласних інтернет-видань розкрили секрет багатомільйонного (у доларовому еквіваленті) будівництва в Запоріжжі

 

Виявилося, що ниточки ведуть до родини Федорових, які працюють в медицині, а Іван Федоров знайшов себе у ролі чиновника. Звідкіля ж у медиків та держслужбовця мільйони доларів – таємниця. Навіть якщо брати до уваги, що вони паралельно займаються бізнесом (медичні послуги, приватні котельні) це не може в нормальних ринкових умовах без корупційної складової покрити всі елементи розкішного життя та постійного розширення підприємницької діяльності, які демонструють Федорови.

Отже, як пишуть наші запорізькі колеги,  у 2018 році в районі готелю "Хортиця Плаза" на місці невеликих крамничок та кіосків почалося активне будівництво. Примітним воно було швидкими темпами зведення, використанням дорогих матеріалів, а також тим, що його вів, за словами місцевих підприємців, якийсь лікар-отоларинголог з Мелітополя, який був також зацікавлений у викупі практично всієї комерційної нерухомості та земельних ділянок в цьому районі.

Для порівняння так виглядала ця територія  до будівництва, а так виглядає зараз. Споруду такого об'єкта опитані фахівці оцінили у 3,5-5 мільйонів доларів. Плюс вартість земельної ділянки 300-500 тисяч доларів. Лікарем з Мелітополя виявився батько міського голови Івана Федорова - Сергій Федоров. А ділянка оформлена на брата Івана - Олександра Федорова.

У наданій декларації Олександра є земельна ділянка в Запоріжжі площею 0,1 га, а ось інформації про об'єкти незавершеного будівництва або нежитлової нерухомості такою площею немає. Як немає даних про майно брата і батьків - вони просто не вказані в ній.

Зараз Олександр Федоров працює лікарем в Запорізькій лікарні №5, а в 2019 основним його місцем роботи була Запорізька міська клінічна лікарня №3, де він заробив за рік 51 тис. грн. За сумісництвом він отримав 18,2 тис. грн як головний лікар в сімейному ПП "Центр комп'ютерної томографії". Від підприємницької діяльності він отримав 500 тис. грн прибутку. Його дружина отримала в "Центрі первинної медико-санітарної допомоги №10" 124 тис. грн. І як підприємець заробила 800 тис. Грн.

Крім цього в декларації вказана позика від Івана Федорова в 2016 році - 300 тисяч доларів. І банківський кредит - 600 тисяч грн. На двох у братів є 1,5 млн гривень готівки.

Загадкові доходи у сім'ї лікаря та чиновника є, але до будівлі комерційного об'єкта вартістю 4-5 млн. доларів ніяк не дотягують – резюмують журналісти. Слід додати, що паралельно з цим Федорови купують собі, наприклад,  коштовні авто на мільйони гривень.

Наприкінці статті обласне ЗМІ виходить з пропозицією до нових антикорупційних органів, які  повинні займатися корупцією і злочинами топ-чиновників, зайнятися щонайменше цим об’єктом, а краще взагалі вивчити історію успіху всієї родини Федорових.