Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Кому довіритися після того як вже «обпіклися» на газі?

Кому довіритися після того як вже «обпіклися» на газі?

З березня 2021 року мелітопольці залишаються без основного в нашому місті підприємства - постачальника газу. За багаточисельні порушення НКРЕКП анулював ліцензію ТОВ «Смарт Газ Систем». Отже це підприємство буде постачати газ до 28 лютого 2021 року ,а далі призупиняє свою діяльність в сфері постачання природного газу. Між тим ТОВ «Смарт Газ Систем» буде продовжувати роботу зі споживачами у яких залишились борги перед товариством за спожитий газ. Оплачувати по квитанціям цього підприємства мелітопольцям, які були абонентами компанії, доведеться і за січень, і за лютий теж

 

Після цього автоматично всіх споживачів газу від ТОВ «Смарт Газ Систем» тимчасово переводять на обслуговування державної компанії НАК «Нафтогаз», як постачальника газу останньої надії. І протягом 60 днів, тобто до кінця квітня, мелітопольці повинні визначитися, чи вони залишаються абонентами НАК «Нафтогазу», чи переходять до іншої компанії. У будь-якому випадку треба буде укладати новий договір з постачальником газу.

Якщо цього не зробити, то відповідно до кодексу ГРМ, в установленому законодавством порядку припиняється /обмежується  газопостачання (розподіл природного газу) на об’єкт споживача у випадку відсутністі споживача в Реєстрі споживачів будь-якого постачальника у відповідному розрахунковому періоді.

Між тим, мелітопольцям на вибір вже пропонують іншого «місцевого» постачальника газу ТОВ "ГАЗ РЕСУРС КОМПАНІ"

З 16 лютого  це підприємство-постачальник  звертається з пропозицією до споживачів підписати Заяву –приєднання до умов Типового Договору постачання природного газу. Як кажуть місцеві газовики, все буде відбуватися за бажанням споживачів, але вони нагадують, що переваги  «місцевого» постачальника в тому що можна завжди звернутись в Абонвідділи  ,які будуть в м. Мелітополі,в смт.Приазовське та смт. Веселе  і отримати консультації,роз’яснення , уточнення ,також зручно отримувати платіжні документи за своєю адресою та завжди мати прямий зв'язок.

 Також вказано, що газопостачальне підприємство  ТОВ "ГАЗ РЕСУРС КОМПАНІ" запропонує вартість газу на рівні 6,99 грн./м³ (але слід зазначити, що це ціна, централізовано обмежена постановою Кабінету Міністрів України для всіх подібних компанії до кінця опалювального сезону). Яка ж насправді буде після цього фінансова політика цього підприємства по відношенню до своїх споживачів – невідомо.

Отже, чи схочуть мелітопольці знов укладати договір з невідомою раніше «місцевою» компанією, чи вирішать залишитися вже у НАК «Нафтогазі»  - покаже час.

Слід лише зазначити, що вразі вибору НАК « НАфтогазу» постачальником природного газу укласти договір та отримувати платіжки можна в електронному виді, тобто через інтернет. Для цього потрібно зареєструвати особистий кабінет на сайті кампанії, або скористатися сервісом «Приват 24». Це може стати проблемою для, наприклад, пенсіонерів, які ще не звикли до такої інтернет-взаємодії з постачальником послуг. Хоча і тут є вихід – необхідно з документами підійти до відділення Ощадбанку або банку «Пумб», де вам допоможуть укласти договір з «Нафтогазом» і навіть переведуть електронні платіжки у паперовий вид – тоді абоненти зможуть отримувати, як і раніше, поштою.