Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ В заплановані терміни вакцинація в Україні не розпочалася

В заплановані терміни вакцинація в Україні не розпочалася

15 лютого в Україні повинна була розпочатися масова вакцинація населення від COVID-19. Але поки що процес так і не розпочато і це при тому, що наша держава і так одна з останніх країн у Європі, де щеплення громадян від коронавірусу ще не відбувається хоча б на початковій стадії

 

Чиновники між тим кажуть, що в Україні все готово до початку вакцинації - немає тільки самої вакцини.

Про це під час онлайн-брифінгу заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов, пояснивши затримку в постачанні "логістичними проблемами" і "бюрократичними труднощами".

Він зазначив, що у них була впевненість, що вакцина надійде до 15 лютого, оскільки за умовами договорів, підписаних з виробниками препаратів, у лютому і березні Україна повинна отримати по мільйону доз.

"Виникли певні технічні проблеми логістичного абсолютно характеру. Думаю, що вони будуть вирішені за кілька днів. Я розраховую, що цього тижня ми вже зробимо перше щеплення", - заявив міністр.

Також Степанов зазначив, що друга частина поставки вакцин буде відбуватися в рамках проєкту COVAX. За його словами, в Україні обіцяли привезти: 117 000 доз Pfizer ще до середини лютого - тому, розраховуючи на це, МОЗ і повідомив про дату початку вакцинації 15 лютого.

"Але виникли якісь там бюрократичні спільні проблеми, що не залежать від України", - заявив глава МОЗ, пояснюючи чому Pfizer так досі і не з'явився в країні.