Главная   \\ Новости  \\ Мелитополь  \\ Общество  \\ Покупки у інтернеті: як уберегтися від шахраїв

Покупки у інтернеті: як уберегтися від шахраїв

В минулому році Мелітопольським РУП було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 200 кримінальних проваджень за фактами шахрайських дій

 

80 злочинів наразі розкрито. Жертвами шахраїв стають люди різного віку, а шахрайських оборудок наразі дуже багато. Почастішали  шахрайства, пов'язані з покупками чи продажем товарів через Інтернет. Значно низька ціна товару, повна або часткова передоплата  відразу повинна насторожити покупця. В таких випадках покупець оплативши товар, його частину чи вартість доставки досить часто залишається з нічим.
Основне правило покупок в Інтернеті – передоплату вносіть тільки перевірним продавцям, з іншими оплачуйте товар після отримання.
Продаючи товар через Інтернет, за допомогою бірж оголошень також можливо стати жертвою шахрая. Під приводом оплати вашого товару шахрай буде намагатися дізнатися усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможе зняти гроші з вашого рахунку. Щоб вберегти себе від збитків необхідно запам’ятати наступні прості правила:
- для оплати на вашу картку достатньо знати номер з 16 цифр, в жодному разі не повідомляйте термін дії картки та СVV код, який знаходиться на зворотній стороні картки;
- для оплати на вашу картку не потрібно отримувати жодних СМС повідомлень чи підходити до банкомату, не повідомляйте шахраям дані з СМС повідомлень, які надходять на вашу картку та не проводьте жодних операцій у банкоматі на їх вимогу.